CZĘSTOCHOWA – GIDLE – PRZEPROŚNA GÓRKA

CZĘSTOCHOWA – GIDLE – PRZEPROŚNA GÓRKA

Informacje podstawowe

Termin od: 15.06.2019
do: 16.06.2019
Czas trwania: 2 dni
Cena: 180 zł

Program

1 dzień:
05:00     Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Gidlach. Nawiedzenie Sanktuarium, modlitwa, Msza święta. Czas wolny na zakup pamiątek.
14:00     Przejazd na Przeprośną Górkę – Sanktuarium Ojca Pio. Droga krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
17:00     Przyjazd do Częstochowy, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Nawiedzenie Kaplicy z Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej, Apel Jasnogórski.
22:00     Odpoczynek

2 dzień:
06:00     Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu
07:00     Śniadanie we własny zakresie
09:00     Zwiedzanie, czas wolny
13:00     Droga powrotna
21:30     Przyjazd

GIDLE – dzieje tego sanktuarium są ściśle związane z historią maleńkiej, bo zaledwie dziewięciocentymetrowej figurki Matki Bożej z Dzieciątkiem, w sposób niezwykły znalezionej w 1516 roku na polu, należącym do włości rodziny Gidzielskich. Matka Boża w Gidlach cieszy sie sławą Uzdrowicielki chorych. Krążą woród wiernych opinie, że Matka Najświetsza z Jasnej Góry jest głównie lekarką dusz (nawrócenia), a z Gidel – lekarką ciał. Zachowało sie bardzo wiele świadectw, pisanych i malowanych na tabliczkach wotywnych wieszanych wokół ołtarza, mówiących o dokonanych dzieki Jej wstawiennictwu cudownych uzdrowieniach.

PRZEPROŚNA GÓRKA – Kościół Ośmiu Błogosławieństw wraz z całym przylegającym doń wzgórzem, zwanym Przeprośną Górką, ze stacjami Drogi Krzyżowej i Drogi Różańcowej został uznany za sanktuarium św. Ojca Pio. W tym roku sanktuarium otrzymało bezcenny dar: tzw. „dużą” relikwię św. Ojca Pio, ofiarowaną przez klasztor w San Giovanni Rotondo – tkaninę, którą Święty ochraniał krwawiący stygmat na swojej piersi. 

JASNA GÓRA – jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej, oraz zbiór wielu innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej. To właśnie Jasną Górę Matka Boża wybrała sobie za miejsce, w którym pragnie aby jej obraz był czczony, a tym którzy z wiarą wznoszą modlitwy udziela wielu łask.

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej
- nocleg w Domu Pielgrzyma
- ubezpieczenie
- wyżywienie we własnym zakresie

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.