Wrocław – Kudowa Zdrój – Czermna – Wambierzyce – Góry Adrspach – Książ

Informacje podstawowe

Termin od: 13.07.2018 r.
do: 15.07.2018 r.
Czas trwania: 3 dni
Cena: 470 zł

Program

1 dzień
04:00 – wyjazd z Ełku, zbiórka – Plac Katedralny.
13:00 – przyjazd do Wrocławia, zwiedzanie Afrikarium we wrocławskim ZOO, czas wolny na kawę/herbatę na terenie Afrikarium, następnie spacer z pilotem po najstarszej części Wrocławia – Ostrów Tumski, a w nim m.in. Most Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, ulica Kanonia;
16:30 – przejazd do Wambierzyc
19:00 – zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja. Dla chętnych droga krzyżowa po Kalwarii Wambierzyckiej
22.00 – odpoczynek
2 dzień
07:00 – Msza Święta w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
08:00 – śniadanie, zwiedzanie Ruchomej Szopki. Następnie wyjazd do Czermnej, zwiedzanie Kaplicy Czaszek z przewodnikiem miejscowym.
10.00 – przejazd do Kudowy Zdrój, spacer po pięknym Parku Zdrojowym
12.30 – przejazd do Czech – Skalne Miasto, czyli Teplicko – Adsparskie Skały to dwa rezerwaty przyrody położone w północnych Czechach w pobliżu Kotliny Kłodzkiej.
13:30 – zwiedzanie Adrspach z przewodnikiem miejscowym.
18.30 – obiadokolacja, czas wolny
21.00 – odpoczynek
3 dzień
07:00 – Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin
08:30 – śniadanie
09:00 – przejazd do Książa w Wałbrzychu
11:00 – zwiedzanie zamku, palmiarni i tarasu
13:30 – droga powrotna, w drodze przestanek na posiłek (we własnym zakresie)
22:00 – przyjazd

Wrocław – to historia, poprzez miejsca takie jak Ostrów Tumski związana z początkami polskiej państwowości. Turystyczną atrakcyjność podnosi duża ilość zachowanych zabytkowych budynków. Do tego miejsce zyskuje urok dzięki temu, iż jest położone na licznych wyspach, pocięte dopływami Odry – bywało nawet nazywane Wenecją Północy.

Ostrów Tumski – to miejsce, z którego wywodzi się geneza miasta Wrocławia. Ostrów Tumski to także historycznie rzecz biorąc centrum religijne Wrocławia. To tutaj ok. IX wieku powstał pierwotny gród Wrocławia, który w 1000 roku Bolesław Chrobry podniósł do rangi biskupstwa.

Kudowa Zdrój – jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce na Ziemi Kłodzkiej. Kusi 8 żródłami wód mineralnych wraz lokalnym klimatem i specyficzna atmosferą. Sercem Kudowy jest Zdrojowy Park założony w XVIII w.

Zamek Książ – jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń.

Wambierzyce – obecna bazylika stoi na wzgórzu gdzie w XII w w niszy wysokiego drzewa umieszczono figurkę Matki Bożej. Według kronik w 1218 r. ociemniały Jan z Raszewa odzyskał w tym miejscu wzrok. Po tym wydarzeniu do Wambierzyc zaczęło podróżować wielu pielgrzymów Wypraszając łaski. ..Wkrótce w tym miejscu powstał kościół drewniany a w póżniejszym okresie murowany. W 1936 r, papież Pius XI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystyczne;
- noclegi w Domu Pielgrzyma;
- opieka pilota, przewodnik miejscowy;
- ubezpieczenie;
- bilety wstępu.

Uwagi

* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zawarte są w cenie pielgrzymki (Afrikarium - 30 zł., Zamek Książ - 30 zł., Góry Adsparch - 16 zł. , Ruchoma Szopka - 6 zł, Kaplica Czaszek - 3 zł.).

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.