BiH – CHORWACJA – WŁOCHY: MEDJUGORJE – MONTE SANT’ ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – SERRACAPRIOLA – NEAPOL – RZYM – CIVITAVECCHIA – CASCIA – ASYŻ – PADWA

Informacje podstawowe

Termin od: 28.04.2019
do: 10.05.2019
Czas trwania: 13 dni
Cena: 780 zł + 460 euro

Program

1 dzień
04:00 – Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny. Msza Święta. Przejazd do Czech, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, Msza Święta. Przejazd przez Austrię, Słowenię i Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych do Medjugorje – miejsca gdzie wciąż trwają objawienia Matki Boskiej. Obiadokolacja, nocleg.

3 – 4 dzień
Pobyt w Medjugorje. Wspólna Droga Krzyżowa na Górę Kriżevac, Nabożeństwo Międzynarodowe, MszaŚwięta. W wolnym czasie wyjazd nad wodospady Kravice lub czas wolny na osobistą modlitwę.

5 dzień
Śniadanie. Nabożeństwo różańcowe na Wzgórzu Podbrdo (Górze Objawień). Spotkanie z Mirjaną przy niebieskim krzyżu. Msza Święta. Obiad. Przejazd do Chorwacji – do portu w Splicie. Nocny rejs promem przez Adriatyk do Włoch – Ankona.

6 dzień
Poranne wpłynięcie do portu w Ankonie. Przejazd do miejscowości Serracapriola, znanej z przechowywania w prezbiterium Klasztoru Kapucyńskiego prochów Ojca Matteo D’Agnone – prowincjała, teologa i egzorcysty oraz Ojca Rafaelle da Sant’ Elia a Pianisi. Ojciec Matteo D’Agnone zmarł w opinii świętości w 1616 roku, ale mówi się, iż więcej dzieje się cudów po jego śmierci niż za życia, natomiast Ojciec Rafaelle da Sant’ Elia a Pianisi zmarł w 1901 roku i zwany jest „Świętym Mnichem”. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja, wieczorne nabożeństwo różańcowe, nocleg.

7 dzień
Śniadanie, odwiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Świętego Ojca Pio. Modlitwa przy grobach Św. Ojca Pio oraz Ojca Daniele di Natale – kontynuatora drogi wytycznej przez świętego „stygmatyka”. Droga Krzyżowa, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do miejscowości Monte Sant’ Angelo – miejsca cudownych objawień Świętego Michała Archanioła. Msza Święta w Sanktuarium. Czas wolny – piękna panorama Zatoki Manfredońskiej. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja, wieczorne nabożeństwo różańcowe, nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Msza Święta w Sanktuarium Św. Ojca Pio. Przejazd do Neapolu, nawiedzenie Katedry Św. Januarego, modlitwa. Następnie spacer do Kościoła Gesu Nuovo, modlitwa przy grobie Św. Josefa Moscati, spacer do kościoła Matki Bożej z Lourdes i Św. Józefa, modlitwa przy grobie Ojca Ruotolo Dolindo – autora słów „Jezu, Ty się tym zajmij”. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i odpoczynek.

9 dzień
Śniadanie, przejazd do Watykanu. Odwiedzenie bazylika Św. Piotra. Modlitwa przy grobie Św. Piotra oraz przy grobach papieży: Św. Jana Pawła II oraz Św. Jana XXIII. Następnie krótkie zwiedzanie z przewodnikiem „Wiecznego Miasta”. Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień
Śniadanie. Przejazd do Civitavecchia – Włoskie Medjugorje (Figurka Matki Bożej płaczącej krwawymi łzami), modlitwa. Następnie przejazd do Casci. Msza Święta. Nawiedzenie Bazyliki św. Rity, modlitwa przy grobie Świętej. Czas wolny. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Asyżu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

11 dzień
Śniadanie. Msza Święta w Asyżu, modlitwa przy grobie Św. Franciszka. Odwiedzenie miejsc związanych z życiem „Świętego Biedaczyny”: Bazylika Matki Boskiej Anielskiej ze słynnym kościółkiem „Porcjunkula” oraz Katedra Św. Rufina. Modlitwa w Bazylice Św. Klary przy grobie Świętej oraz przy Cudownym Krucyfiksie, z którego Św. Franciszek usłyszał przesłanie Jezusa. Przejazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego. Zwiedzanie, modlitwa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

12 dzień
Śniadanie. Msza Święta w Katedrze Matki Boskiej w Udine. Przejazd przez Włochy i Austrię do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

13 dzień
Śniadanie. Przejazd do Polski. Msza Święta. Przyjazd do Ełku godz. 22:30.

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej
- 12 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3,4 os.
- wyżywienie wg programu.
- ubezpieczenia turystyczne KL i NNW
- obsługa pilota i opieka duszpasterska
- przewodnik miejscowy
- bilety na komunikacje miejską

Uwagi

- Wodospady Kravice – bilety we własnym zakresie (5 euro)
- wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
- osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie.
- zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 780 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy
- uczestnik musi posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.