Chorwacja pielgrzymkowo – turystycznie

Informacje podstawowe

Termin od: 30.06.2018 r.
do: 10.07.2018 r.
Czas trwania: 11 dni
Cena: 660 zł + 350 euro

Program

Medjugorje – Mostar-Dubrovnik – Jeziora Plitwickie – Zagrzeb – Trogir

1 dzień
04:00 – wyjazd z Ełku – Plac Katedralny. Przejazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację do Medjugorje (przyjazd w późnych godzinach wieczornych). Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
Od 3 do 4 dnia
Pobyt w Medjugorje. Dla chętnych: uczestnictwo w międzynarodowym wieczornym nabożeństwie, wspólna Droga Krzyżowa na Górę Kriżewac, wspólne wejście na Wzgórze Podbrdo. W jednym dniu wyjazd do Mostaru – miasta położonego na terenie Bośni i Hercegowiny. Nazwa miasta pochodzi od słowa mostari, czyli strażnicy mostu. Piękne położony, w Kotlinie Mostarskiej, na obu brzegach rzeki Neretwy Mostar mocno ucierpiał podczas trwającej cztery lata (1992-1995) wojny domowej. Ślady walk widoczne są na każdym kroku. Prawie połowę jego mieszkańców stanowią Chorwaci. Jadąc do Mostaru możemy spotkać chorwackie flagi przy przydrożnych domach. W 2005 r. Stary Most i starówka zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W drugim dniu wodospady Kravice. W tych dniach 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiad.
5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Chorwacji, zwiedzanie Trogiru, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na spacer lub plażowanie nad Adriatykiem, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień
Śniadanie. Dla chętnych rejs statkiem na wyspy + fish picnic (za dodatkową opłatą ok. 25 euro). Fish Picnic to całodzienny rejs statkiem, który rozpoczyna się w godzinach porannych, a kończy późnym popołudniem. Wycieczka przeznaczona jest dla wszystkich miłośników morza i naturalnego piękna nietkniętej śródziemnomorskiej przyrody. Poczujecie typową dalmatyńską atmosferę. Zachęcamy do rozkoszowania się kąpielą, bogatą tacą wypełnioną świeżo upieczonymi rybami, dobrym lokalnym winem i dźwiękami dalmatyńskiej pieśni. Dla innych plażowanie i spacery, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień
Całodzienny pobyt na plaży. Dla chętnych wyjazd do Dubrovnika, zwiedzanie. Powrót w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień
Całodzienny pobyt na plaży, obiadokolacja, nocleg.
9 dzień
Śniadanie. Wyjazd na Jeziora Plitwickie (zwiedzanie 4h, bilet 25 euro – dodatkowa opłata), spacer. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Zagrzebia Park Narodowy Jezior Plitwickich to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całej Chorwacji. Jeziora o turkusowej barwie wraz z otaczającymi je lśniąco-białymi skalnymi ścianami tworzą jedyną w swoim rodzaju kompozycję. obejmuje szesnaście jezior krasowych połączonych wodospadami i kaskadami wraz z wapienno – dolomitowym otoczeniem (kaniony, jaskinie i porośnięte lasem góry). Park jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
10 dzień
Śniadanie. Przyjazd do Zagrzebia – stolicy Chorwacji, zwiedzanie starówki (2h). Następnie przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
11 dzień
Śniadanie, wyjazd do kraju. Msza św. Powrót do Ełku ok. 23.00.
W tym dniu wyżywienie we własnym zakresie.

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- ubezpieczeń KL i NNW;
- 10 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3,4 os.;
- wyżywienie wg programu;
- opieka pilota i duszpasterska;
- przewodnik miejscowy.

Uwagi

*w każdym dniu dla chętnych jest możliwość uczestniczenia we Mszy Św.;
* bilety wstępu do Parku Jezior Plitwickich we własnym zakresie (25 euro), rejs statkiem i Fish Picnic (25 euro);
* wodospady Kravice - bilety we własnym zakresie (3 euro);
* wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ;
* zabieramy ze sobą m. in. : radio ze słuchawkami lub telefon komórkowy z funkcją radia - tłumaczenie mszy św. na język polski, stroje kąpielowe, nakrycie głowy, suchy prowiant;
* osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych;
* możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie;
* zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 660 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.