LISIEUX – PARYŻ – LOURDES – LA SALETTE – ARS – AUGSBURG

Informacje podstawowe

Termin od: 10.07.2023
do: 22.07.2023
Czas trwania: 12 DNI
Cena: 1350 PLN + 690 EUR

Program

1 dzień

06:00 – Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny. Msza Święta w drodze. Przejazd do Słubic, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Msza Święta, śniadanie. Przejazd na nocleg w okolicach Paryża. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Nawiedzenie i Msza Święta w Sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu. Zwiedzanie najważniejszych i najpiękniejszych obiektów sakralnych Paryża. Rejs statkiem po Sekwanie. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do Lisieux, nawiedzenie bazyliki, grobu Św. Tereski od Dzięciątka Jezus. Msza Święta. Zwiedzanie z przewodnikiem miejsc związanych z życiem Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus oraz świętych Jej rodziców Zelii Guerin i Ludwika Martin. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Lourdes – miejsca, gdzie małej Bernadetcie ukazała się Matka Boża. Obiadokolacja. Procesja Światła, nocleg.

6 dzień

Całodzienny pobyt w Lourdes. Nawiedzenie Groty – miejsca, gdzie małej Bernadetcie ukazała się Matka Boża. Zwiedzanie Groty, trzech kościołów podziemnej Bazyliki Piusa X i miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty.

Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień Msza Święta, śniadanie. Przejazd do La Salette. – Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie, czas wolny na modlitwę, procesja światła. Nocleg.

8 dzień . Sniadanie . Całodzienny pobyt w La Salette , modlitwa , czas wolny, obiadokolacja

9 dzień

Msza Święta, śniadanie. Przejazd do Ars, Nawiedzenie Bazyliki i miejsc związanych z życiem św Jana Maria Vianney – proboszcza Ars, modlitwa przy grobie świętego, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień

Msza święta, śniadanie. Przejazd do Augsburg, nawiedzenie kościoła pw. Św. Piotra – Sanktuarium gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły, modlitwa. – .

, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Maria Rozwiązująca Węzły – obraz Maryi w kościele św. Piotra w Augsburgu. Wizerunek ten jest też szczególnie czczony w Ameryce Południowej, gdzie to w latach 90. XX w. na zlecenie obecnego papieża Franciszka sporządzona została kopia tego obrazu, znajdująca się w kościele San José del Talar w Buenos Aires. Jeszcze przed jego wyborem na papieża, Jorge Bergoglio ofiarował swemu poprzednikowi, papieżowi Benedyktowi XVI, kielich z wygrawerowanym wizerunkiem Marii Rozwiązującej Węzły. Wiedząc o szczególnym przywiązaniu do niej papieża Franciszka, w 2018 roku nowy koreański ambasador w Watykanie, Baek Man Lee, sprezentował papieżowi koreańską kopię tego obrazu

11 dzień

Msza św. śniadanie, przejazd w kierunku Polski .Nocleg w ok . Zgorzelca oraz obiadokolacja.

12 dzień Śniadanie. Msza Święta w Smolnej – Sanktuarium Swiętej Rity Powrót ok. godz. 22:00

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej
- noclegi w hotelach - pokoje 2, 3 – osobowe.
- wyżywienie wg programu
- ubezpieczenie KL, NNW
- opieka pilota
- opieka duszpasterska
- TFG 10 zł (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Uwagi

W cenie nie są zawarte:
Rejs statkiem po Sekwanie,, miejscowi przewodnicy – ok. 50 euro

- osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni PKS.
- kwotę euro należy wpłacić na podane konto najpóźniej miesiąc przed wyjazdem (nr konta: Bank PKO BP 08 1020 4724 0000 3302 0139 3776, BIC SWIFT: BPKOPLPW)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.