MEDJUGORJE ( BIH ): TIHALJINA – BAŁKAŃSKI KRAS – CHORWACJA ( HR ): RIJEKA- OPATIJA – BAŚKA VODA – NOVI GRAD NA DOBRI

Informacje podstawowe

Termin od: 01.07.2023
do: 10.07.2023
Czas trwania: 10 DNI
Cena: 920 PLN + 350 EUR

Program

1 dzień

04:00 – wyjazd z Ełku – Plac Katedralny.
Przejazd do Częstochowy, Msza Św. na Jasnej Górze, następnie przejazd do Czech , obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Msza Św., śniadanie . Przejazd przez Czechy , Słowację , Węgry i Chorwację do Medjugorje (BIH), Przyjazd w późnych godzinach wieczornych (ok. 22:00), obiadokolacja , nocleg.

3 – 5 Dzień .

Śniadanie , modlitwa na Kriżevac i Podbrdo , Wspólnota Błogosławieństw , Canacolo i inne świadectwa , oraz spotkania z Franciszkanami w miarę możliwości . Obiad . Modlitwy wieczorne i Msza święta., Adoracja Najświętszego Sakramentu.. W jednym dniu wyjazd do Tihaliny i krótki pobyt nad wodospadami Koćuśa .

6 Dzień .

Śniadanie. Wycieczka do Karaotok w P.N. Hutovo Blato : Spływ łodziami , podziwianie fenomenu przyrody, ,,Bałkański Kras” , obfity obiad ,,Peka” (specjalność kuchni bałkańskiej : cielęcina z ziemniakami i sałatą , wino , woda, sok). Powrót do Medjugorje, udział w nabożeństwie wieczornym – Mszy Św. , obiadokolacja , nocleg.

7 Dzień.

Śniadanie, wczesny wyjazd z Medjugorje do Vepric , Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes , przejazd do kurortu Baśka Voda , Fish – picnic, odpoczynek, plażowanie, kąpiel. 15:00 – wyjazd do Novi Grad na Dobri(HR) , obiadokolacja i nocleg .

8 Dzień .

Msza Święta , śniadanie. Wyjazd do Rijeki(HR), nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego Trsat . Przejazd do Opatiji, plażowanie, kąpiel w morzu .Powrót do Novi Grad na Dobri ,obiadokolacja , nocleg.

9 dzień.

Msza Świeta , śniadanie. Nawiedzenie chorwackiego Sanktuarium Marija Bistrica . Wyjazd do Czech. Obiadokolacja i nocleg.
10 dzień

Śniadanie, wyjazd do Polski. Msza Św na Jasnej Górze .Powrót do Ełku ok godz. 22:00.

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej
- 9 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3,4 os.
- wyżywienie wg programu.
- ubezpieczenia turystyczne KL i NNW
- obsługa pilota i opieka duszpasterska
- TFG 10 zł (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Uwagi

- wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
- zabieramy ze sobą m.in. : radio ze słuchawkami lub telefon komórkowy z funkcją radia - tłumaczenie mszy św. na język polski, stroje kąpielowe, nakrycie głowy, suchy prowiant.
- osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.