Medjugorje – Veprić – Tihalina

Informacje podstawowe

Termin od: 11.08.2018 r.
do: 19.08.2018 r.
Czas trwania: 9 dni
Cena: 1490 zł

Program

Pielgrzymka ma charakter modlitewny

1 dzień
Podstawienie autokaru o godz. 03:00 przy kościele w Opolu Lubelskim, następnie przejazd do Garbowa i Lublina – Plac Zamkowy . Msza święta w drodze, przejazd w kierunku granicy przez Rzeszów, Tarnów, Kraków do Czech. Przyjazd na obiadokolację i nocleg ok. godz. 21:00 Zakwaterowanie w hotelu.
2 dzień
Śniadanie. 6:00, Msza święta w drodze. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację do Medjugorje (przyjazd w późnych godzinach wieczornych ok. 22:00) Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
Od 3 do 7 dnia
Pobyt w Medjugorje. Codziennie – wspólny różaniec, wieczorna Msza święta i nabożeństwa międzynarodowe, adoracja. Wspólna droga krzyżowa na górę Kriżewac. Wspólne wejście na górę Podbrdo. W miarę możliwości spotkania z Ojcami Franciszkanami oraz spotkania we Wspólnocie Canacolo i Błogosławieństw.
W jednym dniu wyjazd nad Morze Adriatyckie – Msza Św. w Vepric ( chorwackie Lourdes) i Wodospady Kravice ( dodatkowa opłata 5 euro – dla chętnych).
W tych dniach 2 posiłki dziennie : śniadanie i obiad.
8 dzień
Śniadanie Msza św. w Tihalinie Przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
9 dzień
Śniadanie, przejazd do Polski, msza św. w Krakowie – Łagiewnikach – Sankturium Miłosierdzia Bożego, obiad w drodze we własnym zakresie. Powrót do Ełku ok. 23.00

Świadczenia

- transport autokarem kl. turystycznej;
- 8 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2, 3 osobowych;
- wyżywienie wg programu;
- ubezpieczenia turystyczne KL i NNW;
- obsługa pilota i opieka duszpasterska.

Uwagi

* Zabieramy ze sobą m.in. : radio ze słuchawkami - tłumaczenie mszy św. na język polski; stroje kąpielowe, nakrycie głowy, suchy prowiant, wygodne buty, leki pierwszej pomocy lub te które używamy. WAŻNY DOKUMENT OSOBISTY ( DOWÓD LUB PASZPORT ). Wpłaty należy dokonać do 20 lipca 2018 na konto podane na programie;
* Cena nie obejmuje biletu na wodospady Kravice w wysokości 5 euro;
* Wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ;
* Osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych;
* Możliwość dołączenia do grupy: Lublin, Rzeszów, Tarnów, Kraków, okolice Katowic.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.