Meksyk – Guadalupe

Meksyk – Guadalupe

Informacje podstawowe

Termin od: 03.12.2018 r.
do: 15.12.2018 r.
Czas trwania: 13 dni
Cena: 4500 zł + 1390 usd

Program

1 dzień – Warszawa – Paryż – Meksyk
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do miasta Meksyk z przesiadką w Paryżu. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.
2 dzień – Bazylika Najświętszej Maryi Panny – Spojrzenie Maryi w żywe Jej oczy
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Msza Św. Zwiedzanie kompleksów Bazyliki Najświętszej Marii Panny. Dawna Bazylika – dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek, wzniesionych na miejscu, które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękna fontanną „Ofiarowanie”. Kaplica del cerrito, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na dokonanie zakupów w sklepie oficjalnym bazyliki, film DVD w języku polskim o Objawieniach.
Przejazd do Teothuacan – najważniejsze miasto prekolumbijskie Mezoameryki, rozwijało się od pierwszego wieku przed naszą erą do VIII wieku naszej ery. Cytadela Pierzastego Węża Quetzacoatla – jedyna budowla, która zachowała oryginalną dekorację z czasów prekolumbijskich. Pałac Pierzastych Muszli –budowla z przepięknie zachowanym freskiem procesji papug. Pałac Pierzastych Motyli, Plac Księżycowy ze słynną Piramidą Księżyca. Piramida Słońca – możliwość wejścia na szczyt Piramidy.
Warsztat obsydianu – przed zwiedzaniem strefy archeologicznej udamy się do warsztatu świętego kamienia Azteków obsydian. Poznamy jego pochodzenie i zasady obróbki. Możliwość zakupu oryginalnych pamiątek z obsydianu. Obiadokolacja typu szwedzki stół w lokalnej restauracji, nocleg.
3 dzień – Miasto Meksyk
Śniadanie. Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera – przedstawiają 300 lat historii Meksyku, namalowane na ścianach dziedzińca Pałacu Narodowego, w którym znajdują się biura Prezydenta Meksyku. Pałac Narodowy znajduje się na miejscu dawnej rezydencji ostatniego z królów Azteków Moktezumy. Katedra Metropolitańska. Jedna z pierwszych świątyń Meksyku. Największa w Meksyku. Słynna Kaplica przebaczenia z uwielbianą przez Meksykanów figurą Jezusa Chrystusa od Trucizny. Ołtarz Króli, dzieło mistrzowskie baroku meksykańskiego. Przejazd najpiękniejszą i najbardziej reprezentacyjną ulicą Meksyku – Reforma. Powstała za czasów cesarza Maksymiliana, i miała naśladować francuskie ChampsElysee. Dzisiaj wzdłuż Reformy ustawiono pomniki najbardziej znanych osobistości historii Meksyku i Ameryk – Krzysztof Kolumb, Cuahutemoc i najważniejszy Pomnik Anioła Niepodległości wystawiony z okazji 100- letniej rocznicy wybuchu Rewolucji Narodowowyzwoleńczej w 1810 roku.Dojazd do Chapultepec, zwiedzanie Muzeum Antropologii. Największe muzeum zbiorów kultur mezoamerykańskich. Zaprojektowany przez najbardziej znanego architekta meksykańskiego Pedro Ramirez Vazquez. Wizyta w muzeum około półtorej godziny. Zobaczymy niektóre sale reprezentujące najważniejsze kultury prekolumbijskie. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
4 dzień – Puebla – Tenango Del Aire
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtacihuatl do „miasta aniołów” – Puebla. Zwiedzanie katedry oraz kościoła Santo Domingo. Przejazd do prowadzonego przez polskich księży Pallotynów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire. Obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień – Cuernavaca – Acapulco
Śniadanie– Wizyta w Cuernavaca – mieście wiecznej wiosny. Przejazd do Acapulco. Kolacja i nocleg.
Od 6 do 8 dnia – Acapulco – Quebarde
Śniadania. Msze Św. Pobyt w hotelu i na plaży All Inclusive, Relax- wypoczynek nad Pacyfikiem – wyjątkowo atrakcyjne miejsce do regeneracji sił – kurort światowej sławy. Wyjazd na pokaz skoków do wody z wys. 40 m na Quebarde. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Obiadokolacje i noclegi.
9 dzień – Acapulco – Taxco – Meksyk
Śniadanie, rano przejazd do Meksyku, przez stolicę srebra Taxco. Po drodze wizyta w sklepie warsztacie, zapoznanie z produkcją wyrobów ze srebra, degustacja lokalnego drinka Berta. Zwiedzanie Kościoła wybudowanego przez ojca dla syna Santa Prista. Czas na zakupy srebra. Zakwaterowanie w hotelu w Meksyku. Kolacja, nocleg.
10 dzień – Wielkie Uroczystości w Guadalupe – Msza Św. Odpustowa – Msza Róż
Śniadanie, uczestnictwo w obchodach Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadalupe – patronki życia poczętego. Na tę uroczystość przyjeżdżają miliony ludzi z różnych państw świata i poszczególnych szczepów Indianie. Amerykanie z południa i z północy przyjeżdżają do swojej patronki – do swojej jak Ją nazywają Cesarzowej. Jest to wyjątkowy, niepowtarzalny w całym roku – dzień w państwie i mieście MEKSYK.
Przejazd do Xochimilco (pływające ogrody) na godzinny rejs z lunchem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
11 dzień – Tepotzotlan
Nawiedzimy kościół i klasztor św. Krzyża, ze słynnym i unikatowym drzewem, które rodzi kolce w kształcie krzyża, stare miasto – kolebka walki o niepodległość Meksyku, oraz Wzgórze Dzwonów.
Przejazd do Tepotzotlan – przepiękne kolonialne, meksykańskie miasteczko, gdzie znajduje się Muzeum Wicekrólestwa z przepięknym barokowym Kościołem. Przejazd do miasta Meksyk. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.
12 dzień – Meksyk – Guadalupe
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do dzielnicy Coyohacan – zwiedzanie kościoła św. Jana Chrzciciela, wizyta na typowej meksykańskiej hali targowej. W kolejności przejazd do Bazyliki Maryi Panny w Guadalupe. Pożegnanie z Matką Bożą, Msza Święta.
Obiad u Sióstr Benedyktynek, modlitwa w miejscowej kaplicy. Przejazd na lotnisko. Wylot z Mexico City.
13 dzień – Meksyk – Paryż – Warszawa
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina dnia 15-go grudnia

Świadczenia

- noclegi w hotelach Pokoje dwuosobowe z łazienkami;
- dwa posiłki dziennie w części objazdowej w Meksyku;
- pakiet All Inclusive w Acapulco;
- w Meksyku: soki, kawę i herbatę w czasie śniadań;
- przejazdy klimatyzowanym autokarem, wyposażonym w odtwarzacz CD, DVD i mikrofon; przy grupach mniejszych niz. 16 pax samochód typu VAN lub Minibus;
- opieka polskojęzycznego przewodnika podczas całego pobytu w Meksyku;
- napiwki w hotelach (bell boys, pokojówki) i w restauracjach;
- bilety wstępu do wszystkich muzeów, stref archeologicznych oraz parków narodowych;
- opłaty za wszystkie atrakcje zgodnie z programem;
- skoki Quebrada w Acapulco;
- napiwki dla walizkowych w dzień przylotu do Meksyku;
- ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą KL + NNW.

Uwagi

* codzienne Msze Święte w kościołach ewentualnie w specjalnie zamówionych salach w hotelach;
* program będzie zrealizowany w całości – kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie;
* osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych;
* zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 1000 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr paszportu, telefon kontaktowy;
* pełną kwotę w złotówkach należy przelać 1- mc przed wyjazdem na konto Biura „Emanuel”.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.