PIELGRZYMKA PO JAPONII ŚLADAMI ŚWIĘTEGO MAKYMILIANA KOLBE 28.01- 07.02.2024 ( PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA)

Informacje podstawowe

Termin od: 28.01.2024
do: 07.02.2024
Czas trwania: 11 DNI
Cena: 13 500 zł + 100 000 JPY / 3500 ZŁ/

Program

Głównym organizatorem pielgrzymki jest Biuro Piotr Travel. 

1 Dzień /28.01.2024/

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 20.00 / przed kaplicą na lotnisku / Msza św . Po Mszy Św. odprawa bagażowa i wylot bezpośredni do Tokio.

2 Dzień /29.01 .2024/

Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3 Dzień /30.01.2024/

Śniadanie. Spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi do luksusowej dzielnicy Ginza. Podziwianie jednej z największych metropolii

świata z wieży widokowej, wizyta w tradycyjnej japońskiej świątyni – zapoznanie się z kulturą buddyjską. Potem spacer po Tokio, przejazd do najbardziej reprezentacyjnych części stolicy Japonii: plac przed Pałacem Cesarskim: słynny „podwójny” most Nijubashi wraz z widokiem na zabudowania pałacowe (głównej rezydencji Cesarza Japonii). Obiadokolacja i nocleg w Tokio.

4 Dzień /31.01.2024/

Po śniadaniu nawiedzenie katedry tokijskiej oraz zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą wjazd do tzw. „piątej stacji”. Nawiedzenie kościoła św. Ignacego oraz Katolickiego Uniwersytetu Sophia (z zewnątrz ). Obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień /01.02.2024/

Śniadanie i przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników.

Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św.,

zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy

wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg w okolicy wulkanu Unzen.

6 Dzień /02.02.2024/
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach i nocleg w okolicy wulkanu Unzen.

7 Dzień /03.02.2024/
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie przejazd do katedry pw. św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza św., po południu obiadokolacja i spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, i nocleg w Kioto.

8 Dzień /04.02.2024/
 Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Następnie przejazd pociągiem Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja i nocleg w Akicie

9 Dzień /05.02.2024/
Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Po południu powrót Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Tokio.

10 Dzień /06.02.2024/ Śniadanie, następnie dalsze zwiedzanie Tokio oraz czas na ostatnie zakupy. Wyjazd na lotnisko. Lot powrotny do Polski – godz. 23.05

11 Dzień /07.02.2024/
Lądowanie w Polsce godz. 6.10 / czasu polskiego / zakończenie pielgrzymki do Japonii.

CODZIENNIE UCZESTNICZYMY WE MSZY ŚWIĘTEJ

 Program będzie zrealizowany w całości – kolejność może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy.

 

Świadczenia

Cena zawiera
• przelot na trasie Polska – Tokio – Polska,
• 8 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
• 8x śniadania i obiadokolacje wg programu,
• bilety na przejazdy pociągami zgodnie z programem, oraz transfery busami
• opiekę duchową i Msze św.,
• opiekę pilota wycieczek
• bagaż rejestrowany do 23 kg oraz bagaż podręczny do 8 kg.

Uwagi

*Zapisując się na listę należy zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy oraz przelać na nr konta bankowego Biura kwotę 1000 zł tytułem zadatku Pełną kwotę w złotówkach należy dokonać 1 miesiąc przed wyjazdem. Opłaty w JPY dokonujemy w autokarze dla pilota grupy lub na konto Biura. Faktury wystawiamy do 7 dni po zakończeniu usługi. Przyjmujemy zamówienia na wyjazdy grupowe i organizowane przez parafie

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.