Sanktuaria Europy – Fatima

Informacje podstawowe

Termin od: 29.09.2018 r
do: 12.10.2018 r.
Czas trwania: 14 dni
Cena: 1000 zł + 520 euro

Program

Altotting – Ars – Lourdes – Santiago De Compostela – Fatima – Toledo – Saragossa – Monserrat – Barcelona – Lyon – Avignon – Legnica

1 dzień
Zbiórka w Ełku – Plac Katedralny godz. 6:00, Msza św. w Wieluniu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień
Msza św. w Lubaniu godz. 6:00, śniadanie, przejazd przez przejście graniczne w Zgorzelcu do Marktl om Inn – gmina w Niemczech w Górnej Bawarii położona nad rzeką Jnn. Znajduje się tam dom rodzinny Ojca Świętego Benedykta XVI. Następnie przejedziemy do Altotting – miasta powiatowe w Górnej Bawarii. Od 1489 r. jest miejscem pielgrzymkowym. Znajduje się tam słynący łaskami Obraz Matki Bożej – Czarnej Madonny. (Niemiecka Częstochowa). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
3 dzień
Msza św., śniadanie. Przejazd do Ars. Nawiedzenie Bazyliki i miejsc związanych z życiem św Jana Maria Vianney – proboszcza Ars .. Obiadokolacja ,. Nocleg.
4 dzień
Msza św., śniadanie. Przejazd do Lyonu, zwiedzanie Wzgórza Fourviere z Bazyliką Notre Dame de Fourviere, przejazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Uczestnictwo w procesji światła, odpoczynek.
5 dzień
Śniadanie. Msza św. Całodzienny pobyt w Lourdes, nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty ,Grota- miejsce objawień Matki Bożej, Bazyliki, Dla chętnych możliwość zanurzenia się w basenach z wodą z cudownego źródełka. Obiadokolacja ,wieczorem udział w procesji światła. Odpoczynek.
6 dzień
Msza święta. Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela, zakwaterowanie ,obiadokolacja, nocleg.
7 dzień
Śniadanie, msza święta -nawiedzenie grobu Świętego Apostoła Jakuba ,zwiedzanie następnie przejazd do Fatimy, zakwaterowanie się w hotelu ,obiadokolacja ,wieczorem różaniec , udział w procesji światła.w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Odpoczynek.
8 dzień
Śniadanie, msza św.:Całodzienny pobyt w Fatimie :Odwiedziny w wiosce dzieci -dom Franciszka, Hiacynty i Łucji w Aljustrel, droga krzyżowa ,nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej, czas wolny na osobistą modlitwę, zakup pamiątek, obiadokolacja, wieczorem różaniec i procesja światła, odpoczynek.
9 dzień
Msza św., śniadanie, przejazd do Hiszpanii -Toledo zwiedzanie przepięknego. średniowiecznego miata i dawnej stolicy Hiszpanii następnie przejazd na obiadokolacje, nocleg w okolicy Madrytu.
10 dzień
Śniadanie ,msza święta ,przejazd do Saragossy -Katedra świętego Zbawiciela , Sanktuarium Matki Bożej del Pilar – miejsce objawienia Matki Bożej św. Jakubowi,czas wolny i przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Barcelony .
11 dzień
Śniadanie, przejazd na Montserrat -sanktuarium narodowe Katalończyków ,msza św. następnie przejazd do Barcelony ,zwiedzanie starówki z przewodnikiem ,czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolacje ,nocleg, .
12 dzień
Śniadanie, msza św. Przejazd do Avignon we Francji, zwiedzanie, obiad w drodze, następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
13 dzień
Śniadanie, msza św, przejazd do Polski, zakwaterowanie w hotelu w Lubaniu, obiadokolacja, nocleg.
14 dzień
Śniadanie , Msza Św., w Legnicy – Kościół pw. Św. Jacka – Cud Eucharystyczny 2013 r. Powrót ok. 21 – 22.00

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- noclegi w hotelach i domach pielgrzyma w pokojach 2,3,4 os.;
- wyżywienie wg programu;
- ubezpieczenie KL, NNW oraz OC na rzecz klienta;
- opieka duchowa kapłana;
- opieka pilota i przewodnika.

Uwagi

* w koszt nie wliczono ceny biletów do niektórych zwiedzanych obiektów. ( ok. 30 euro);
* wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ;
* osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych;
* możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni;
* zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 500 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.