ŚLADAMI ŚW. APOSTOŁA PAWŁA – PIELGRZYMKA PO GRECJI PRZEZ WĘGRY I SERBIĘ .

Informacje podstawowe

Termin od: 19.09.2024
do: 30.09.2024
Czas trwania: 12 DNI
Cena: 1800 ZŁ + 700 EUR

Program

1 dzień

07:00 – wyjazd z Ełku, 08:00 z Augustowa. Przejazd do Częstochowy, Msza Święta. Zakwaterowanie, obiad czas wolny, odpoczynek

2 dzień

Msza Święta. Po mszy wyjazd o 5:30 w kierunku Serbii. Przejazd przez Słowację, Węgry. Obiadokolacja , zakwaterowanie w hotelu, , nocleg w Serbii .

3 Dzień . Po śniadaniu wyjazd w kierunku Grecji – przejazd przez Serbię , Macedonię . Przyjazd do hotelu w Grecjji w okolicach Thessalonik – zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu wyjazd Filipii – miejsce ochrzczenia pierwszej Europejki – św . Lidii. Po zwiedzeniu stanowiska archeologicznego ( chrześcijańska bazylika , więzienie Apostoła Pawła ) , przejazd do Kavala , czas wolny . Następnie przejazd do Thessalonik , zwiedzanie miasta (Plac Arystotelesa , Kościół Agia Sofia , Biała Wieża ) . Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu przejazd. do Kalambaki – wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich . Następnie zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych ,,wiszących klasztorów” – zabytek UNESCO malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów . Msza Św. Nastepnie przejazd do hotelu w Meteorach – zakwaterowanie , obiadokolacja , nocleg .

6 dzień

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu atenńskiego – zabytek UNESCO . Po zejściu z Akropolu wejście na Aeropag ,skąd Apostoł Paweł przemawiał do Ateńczyków . Czas wolny . Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji – Parlament ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żolnierza , Stadion Olimpijski z 1896 roku . Następnie przejazd do Tolo – po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim . Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg .

7 dzień

Msza Święta. Po śniadaniu odpoczynek nad morzem jońskim . Wieczorem możliwość fakultatywnego rejsu do Nalfpio – pierwsza stolica Grecji po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego. Wypłynięcie o 17.00 po obiadokolacji , powrót około północy . Zakwaterowanie w hotelu., nocleg.

8 dzień

Śniadanie . Po śniadaniu przejazd do Myken -zabytek UNESCO – zwiedzanie ruin jednej z najstarszych cywiliacji świata – cywilizacji mykeńskiej podczas , której odwiedzimy ,, grób Agamemnona” oraz zobaczymy maskę Agamemnona . Następnie przejazd do Epidavros – zabytek UNESCO , jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata , gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków – Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką .Następnie powrót do hotelu w Tolo – obiadokolacja , nocleg.

Możliwość zorganizowania wieczoru greckiego .

9 dzień

Po śniadaniu przejazd do Starożytnego Koryntu -zabytek UNESCO , miejsca w którym dwukrotnie przebywał Apostoł paweł , napisał dwa Listy do Koryntian . Msza święta . Po odwiedzeniu przejazd do hotelu w okolice Thessalonik – obiadokolacja , nocleg .

10 dzień

Po śniadaniu przejazd do Serbii . Po drodze wizyta w domu rodzinnym Św . Teresy z Kalkuty – Msza Święta . Zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg w Serbii .

11 dzień

Po śniadaniu przejazd do Budapesztu . Wieczorem spacer po stolicy z możliwością rejsu po Dunaju . Następnie nocleg w hotelu .

12 dzień

Po śniadaniu przejazd do Polski. Msza Święta w Częstochowie. Powrót do Ełku w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia

- 1 nocleg w Częstochowie, 2 noclegi w Serbii, 1 nocleg w Budapeszcie, 7 noclegów w Grecji .
- wyżywienie wg programu
- przejazd autokarem klasy turystycznej
- opiekę pilota, przewodnika
- ubezpieczenie KL i NW
- TFG 10 zł (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

W każdym dniu Msza Święta

Uwagi

- cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i na tereny archeologiczne oraz na lokalnych przewodników należy przewidzieć 115€ + 15€ za rejs po Dunaju w Budapeszcie, osoby powyżej 65 roku życia 90 €, ,
- wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
- osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie.
- Zaliczkę w złotówkach przy zapisie. - 500 zł.
- kwotę euro należy wpłacić na podane konto najpóźniej miesiąc przed wyjazdem (nr konta: Bank PKO BP 08 1020 4724 0000 3302 0139 3776, BIC SWIFT: BPKOPLPW)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.