Włochy (Loreto – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’ Angelo – Serracapriola – Cascia – Asyż – Padwa)

Informacje podstawowe

Termin od: 16.07.2018 r.
do: 23.07.2018 r.
Czas trwania: 8 dni
Cena: 660 zł + 300 euro

Program

1 dzień
06:00 – Zbiórka w umówionym miejscu, wyjazd. Msza Święta na Jasnej Górze, czas wolny na osobistą modlitwę, przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień
Śniadanie, Msza Święta. Przejazd przez Austrię do Włoch. Przyjazd do Loreto, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki i Domku Świętej Rodziny, modlitwa, Cmentarz Polski. Następnie przejazd do Lanciano gdzie w VIII w. miał miejsce Cud Eucharystyczny, Msza Święta. Przejazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie w hotelu. Odwiedzenie grobu i miejsc związanych z życiem Św. Ojca Pio, czas wolny. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w modlitwie różańcowej przy grobie Świętego. Nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Monte Sant’ Angelo, odwiedzenie Sanktuarium Św. Michała Archanioła, Msza Święta, czas wolny. Powrót do hotelu w San Giovanni Rotondo, czas wolny na osobistą modlitwę, zakup pamiątek. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Serracapriola, znanej z przechowywania w prezbiterium Klasztoru Kapucyńskiego prochów Ojca Matteo D’Agnone – prowincjała, teologa i egzorcysty oraz Ojca Rafaelle da Sant’ Elia a Pianisi. Ojciec Matteo D’Agnone zmarł w opinii świętości w 1616 roku, ale mówi się, iż więcej dzieje się cudów po jego śmierci niż za życia, natomiast Ojciec Rafaelle da Sant’ Elia a Pianisi zmarł w 1901 roku i zwany jest „Świętym Mnichem”. Przejazd do Cascia – miasto Św. Rity, nawiedzenie Bazyliki, Msza Święta, modlitwa przy grobie Świętej, czas wolny. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
6 dzień
Śniadanie. Przejazd do Asyżu, Msza Święta, modlitwa przy grobie Świętego Franciszka. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Świętego. Następnie przejazd do Padwy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
7 dzień
Śniadanie. Msza Święta w Bazylice Świętego Antoniego. Modlitwa przy grobie, zwiedzanie Bazyliki. Przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
8 dzień
Śniadanie. Przejazd do Polski. Msza Święta na Jasnej Górze. Powrót ok. 20:00.

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- 7 noclegów w hotelach w pokojach 2,3,4 os.;
- wyżywienie wg programu;
- ubezpieczenia turystyczne KL i NNW (koszt leczenia za granicą);
- opieka pilota i opieka duszpasterska.

Uwagi

* wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ;
* osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych;
* możliwość dołączenia do grupy w Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie;
* zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 660 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon kontaktowy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.