WŁOCHY – MEDJUGORJE : LORETO – SANT MONTE AGNELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – SERRACAPRIOLA – POMPEJE – NEAPOL – RZYM – MONTE CASINO – CASCIA – ASYŻ – PADWA

Informacje podstawowe

Termin od: 30.04.2023
do: 12.05.2023
Czas trwania: 13 DNI
Cena: 1200 PLN + 590 EUR

Program

1 dzień

04:00 – Msza Święta na Jasnej Górze. Przejazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, Msza Święta. Przejazd przez Słowację , Węgry i Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych do Medjugorje – miejsca gdzie wciąż trwają objawienia Matki Bożej. Obiadokolacja, nocleg w pensjonacie

3 – 4 dzień

Pobyt w Medjugorje. Wspólna Droga Krzyżowa na Górę Kriżevac, Nabożeństwo Międzynarodowe, Msza Święta. W wolnym czasie wyjazd nad wodospady lub czas wolny na osobistą modlitwę.

5 dzień

Śniadanie. Nabożeństwo różańcowe na Wzgórzu Podbrdo (Górze Objawień).. Msza Święta. Obiad. Przejazd do Chorwacji – do portu w Splicie. Nocny rejs promem przez Adriatyk do Włoch.

6 dzień

Poranne wpłynięcie do portu w Ankonie. Przejazd do miejscowości Serracapriola, znanej z przechowywania w prezbiterium Klasztoru Kapucyńskiego prochów Ojca Matteo D’Agnone – prowincjała, teologa i egzorcysty oraz Ojca Rafaelle da Sant’ Elia a Pianisi. Ojciec Matteo D’Agnone zmarł w opinii świętości w 1616 roku, ale mówi się, iż więcej dzieje się cudów po jego śmierci niż za życia, natomiast Ojciec Rafaelle da Sant’ Elia a Pianisi zmarł w 1901 roku i zwany jest „Świętym Mnichem”. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja, wieczorne nabożeństwo różańcowe, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, odwiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Świętego Ojca Pio. Modlitwa przy grobach Św. Ojca Pio oraz Ojca Daniele di Natale – kontynuatora drogi wytycznej przez świętego „stygmatyka”. Droga Krzyżowa, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do miejscowości Monte Sant’ Angelo – miejsca cudownych objawień Świętego Michała Archanioła. Msza Święta w Sanktuarium. Czas wolny – piękna panorama Zatoki Manfredońskiej. Powrót do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja, wieczorne nabożeństwo różańcowe, nocleg.

8 dzień

Śniadanie. . Przejazd do Pompei, nawiedzenie Sanktuarium Królowej Różańca Świętego, Msza Święta, czas wolny. Przejazd do Neapolu, spacer do Kościoła Gesu Nuovo, modlitwa przy grobie Św. Josefa Moscati, spacer do Kościoła Matki Bożej z Lourdes i Śwózefa, modlitwa przy grobie Ojca Ruotolo Dolindo – autora słów „Jezu, Ty się tym zajmij”.Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu. Odpoczynek

9 dzień

Śniadanie, przejazd do Watykanu. Odwiedzenie bazylika Św. Piotra. Modlitwa przy grobie Św. Piotra oraz przy grobach papieży: Św. Jana Pawła II oraz Św. Jana XXIII. Następnie krótkie zwiedzanie z przewodnikiem „Wiecznego Miasta” (4 h). Msza Święta. Zakwaterowanie w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień

Śniadanie..Śniadanie przejazd do Casci. Msza Święta. Nawiedzenie Bazyliki św. Rity, modlitwa przy grobie Świętej. Czas wolny. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Asyżu. Przyjazd, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11 dzień

Śniadanie. Msza Święta w Asyżu, modlitwa przy grobie Św. Franciszka. Odwiedzenie miejsc związanych z życiem „Świętego Biedaczyny”: Bazylika Matki Boskiej Anielskiej ze słynnym kościółkiem „Porcjunkula” oraz Katedra Św. Rufina. Modlitwa w Bazylice Św. Klary przy grobie Świętej oraz przy Cudownym Krucyfiksie, z którego Św. Franciszek usłyszał przesłanie Jezusa. Przejazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego. Zwiedzanie, modlitwa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

12 dzień

Śniadanie. Msza Święta w Katedrze Matki Boskiej w Udine. Przejazd przez Włochy i Austrię do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

13 dzień

Śniadanie. Przejazd do Polski. Msza Święta na Jasnej Górze. Powrót do Ełku ok godz. 22.00

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej
- 12 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3,4 os.
- wyżywienie wg programu.
- ubezpieczenia turystyczne KL i NNW
- obsługa pilota i opieka duszpasterska
- przewodnik miejscowy
- bilety na komunikacje miejską
- TFG 10 zł (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Uwagi

- wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
- osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 1200 ZŁ zadatku i podać dane do ubezpieczenia .
- kwotę euro należy wpłacić na podane konto najpóźniej miesiąc przed wyjazdem (nr konta: Bank PKO BP 08 1020 4724 0000 3302 0139 3776, BIC SWIFT: BPKOPLPW)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.