Włochy – Medjugorje

Informacje podstawowe

Termin od: 29.04.2018 r.
do: 11.05.2018 r.
Czas trwania: 13 dni
Cena: 700 zł + 420 euro

Program

Częstochowa – Medjugorje – Serracapriola – San Marco In Lamis – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’ Angelo – Neapol – Pompeje – Rzym – Calvo – Asyż – Padwa

1 dzień
04:00 – Zbiórka w Ełku – Plac Katedralny. Msza święta w Częstochowie. Przejazd do Czech, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień
śniadanie, Msza święta. Przejazd przez Austrię, Słowenię i Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych do Medjugorje – miejsca gdzie wciąż trwają objawienia Matki Boskiej. Obiadokolacja, nocleg.
Od 3 do 4 dnia
Pobyt w Medjugorje. Wspólna Droga Krzyżowa na Górę Kriżevac, nabożeństwo międzynarodowe, Msza święta. W wolnym czasie wyjazd nad wodospady Kravice lub czas wolny na osobistą modlitwę.
5 dzień
Śniadanie. Nabożeństwo różańcowe na Wzgórzu Podbrdo (Górze Objawień). Spotkanie z Mirjaną przy niebieskim krzyżu. Msza święta. Obiad. Przejazd do Chorwacji – do portu w Splicie. Nocny rejs promem przez Adriatyk do Włoch – Ankona.
6 dzień
Poranne wpłynięcie do portu w Ankonie. Przejazd do miejscowości Serracapriola, znanej z przechowywania w prezbiterium Klasztoru Kapucyńskiego prochów Ojca Matteo D’Agnone – prowincjała, teologa i egzorcysty oraz Ojca Rafaelle da Sant’ Elia a Pianisi. Ojciec Matteo D’Agnone zmarł w opinii świętości w 1616 roku, ale mówi się, iż więcej dzieje się cudów po jego śmierci niż za życia, natomiast Ojciec Rafaelle da Sant’ Elia a Pianisi zmarł w 1901 roku i zwany jest „Świętym Mnichem”.
Przejazd na Półwysep Gargano do miejscowości San Marco In Lamis. Msza święta w Sanktuarium Św. Mateusza Ewangelisty. Błogosławieństwo relikwiami Św. Apostoła. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja, wieczorne nabożeństwo różańcowe, nocleg.
7 dzień
Śniadanie, odwiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Świętego Ojca Pio. Modlitwa przy grobach Św. Ojca Pio oraz Ojca Daniele di Natale – kontynuatora drogi wytycznej przez świętego „stygmatyka”. Droga krzyżowa, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do miejscowości Monte Sant’ Angelo – miejsca cudownych objawień Świętego Michała Archanioła. Msza święta w Sanktuarium. Czas wolny – piękna panorama Zatoki Manfredońskiej. Powrót do San Giovanni Rotondo, obiadokolacja, Adoracja Najświętszego Sakramentu, nocleg.
8 dzień
Śniadanie. Msza święta w Sanktuarium Św. Ojca Pio. Przejazd do Neapolu, nawiedzenie Katedry Św. Januarego, modlitwa. Następnie przejazd przejazd do Kościoła Gesu Nuovo, modlitwa przy grobie Św. Josefa Moscati, przejazd do kościoła Matki Bożej z Lourdes i Św. Józefa, modlitwa przy grobie Ojca Ruotolo Dolindo – autora słów „Jezu, Ty się tym zajmij”. Przejazd do Pompei, nawiedzenie bazyliki Matki Bożej Różańcowej, modlitwa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
9 dzień
Śniadanie, przejazd do Watykanu. Odwiedzenie bazylika Św. Piotra. Modlitwa przy grobie Św. Piotra oraz przy grobach papieży: Św. Jana Pawła II oraz Św. Jana XXIII. Następnie krótkie zwiedzanie „Wiecznego Miasta”. Msza święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
10 dzień
Śniadanie. Przejazd do Calvo, odwiedzenie Klasztoru Bożych Apostołów Brata Elia, w miarę możliwości spotkanie z Bratem Elia. Następnie przejazd do Asyżu. Msza święta, modlitwa przy grobie Św. Franciszka. Odwiedzenie miejsc związanych z życiem „Świętego Biedaczyny”: Bazylika Matki Boskiej Anielskiej ze słynnym kościółkiem „Porcjunkula” oraz Katedra Św. Rufina. Modlitwa w Bazylice Św. Klary przy grobie Świętej oraz przy Cudownym Krucyfiksie, z którego Św. Franciszek usłyszał przesłanie Jezusa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
11 dzień
Śniadanie. Przejazd do Padwy, Msza święta w Bazylice Św. Antoniego. Zwiedzanie, modlitwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
12 dzień
Śniadanie. Przejazd tranzytem przez Północne Włochy i Austrię do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
13 dzień
Śniadanie. Przejazd do Polski. Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej – Uzdrowienie chorych w Gidlach. Przyjazd do Ełku w godzinach wieczornych.

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- 12 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3,4 os.;
- wyżywienie wg programu;
- ubezpieczenia turystyczne KL i NNW (koszt leczenia za granicą);
- obsługa pilota i opieka duszpasterska;
- przewodnik miejscowy;
- bilety na komunikacje miejską.

Uwagi

* wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ;
* osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych;
* możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie;
* zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 700 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.