WŁOCHY: PADWA – ASYŻ – CASCIA – RZYM – MONTE CASSINO – POMPEJE – SAN GIOVANI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO – LANCIANO – LORETO

Informacje podstawowe

Termin od: 27.05.2023
do: 05.06.2023
Czas trwania: 10 DNI
Cena: 1200 PLN + 530 EUR

Program

1 dzień

04:00 – wyjazd z Ełku – Plac Katedralny, Msza Święta na Jasnej Górze. Przejazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

06:00 – Śniadanie, przejazd przez Austrię do Włoch. Przyjazd do Padwy, nawiedzenia Bazyliki Św. Antoniego, Msza Święta, zwiedzanie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do Asyżu – miasto Św. Franciszka, nawiedzenie bazyliki oraz miejsc związanych z życiem Świętego, Msza Święta. Przejazd, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, przejazd do Cascia – miasto Św. Rity, nawiedzenie bazyliki. Msza Święta, modlitwa przy grobie Świętej. Przejazd do Rzymu, zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra, nawiedzenie grobu Ojca Św. Jana Pawła II. Przejazd w ok. Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, audiencja z Ojcem Św. Franciszkiem, pobyt w Rzymie – zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym, Msza Święta. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie, przejazd na Monte Cassino – Polski Cmentarz Wojenny, zwiedzanie opactwa benedyktynów.

Następnie przejazd do Pompei. Msza Święta godz. 15:00 w Sanktuarium Królowej Różańca Świętego, czas wolny. Przejazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przyjazd do Monte Sant’ Angelo – odwiedzenie Sanktuarium Św. Michała Archanioła, Msza Święta. Powrót do San Giovanni Rotondo, odwiedzenie grobu i miejsc związanych z życiem Św. Ojca Pio. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, Przejazd do Lanciano gdzie w VIII w. miał miejsce Cud Eucharystyczny, Msza Święta. Przejazd do Loreto, odwiedzenie bazyliki i Sanktuarium Świętego Domku, modlitwa, przejazd na Rivierę Adriatycką, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień

Śniadanie, Msza Święta. Droga powrotna. Przyjazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień

Śniadanie, przejazd do Polski. Msza Święta w Częstochowie. Powrót ok. 22:00.

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej
- 9 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3, 4 os.
- wyżywienie wg programu.
- ubezpieczenia turystyczne KL i NNW
- obsługa pilota i opieka duszpasterska
- TFG 10 zł (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Uwagi

Uwagi:
- wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
- osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie.
- Zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 1200zł tytułem zadatku i podać dane
niezbędne do ubezpieczenia.
- kwotę 530 euro należy wpłacić na podane konto najpóźniej miesiąc przed wyjazdem (nr konta: Bank PKO BP 08 1020 4724 0000 3302 0139 3776, BIC SWIFT: BPKOPLPW)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.