Ziemia Święta – śladami Jezusa

Informacje podstawowe

Termin od: 01.10.2018 r.
do: 09.10.2018 r.
Czas trwania: 9 dni
Cena: 1780 zł + 490 usd

Program

1 dzień – Podróż do Ziemi Świętej
Zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie o godzinie 20:00. Msza Św. w kaplicy na lotnisku. Odprawa i odlot do Tel -Avivu.
2 dzień – Bazylika Grobu Świętego i Syjon Chrześcijański
Uliczkami Starej Jerozolimy pójdziemy do Bazyliki Grobu Świętego. Zwiedzimy Bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Po południu pojedziemy na Syjon Chrześcijański (wspaniały widok na Górę Oliwną i okolice)-zwiedzimy kościół św. Piotra in Gallicanatu, Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też w Bazylice Zaśnięcia NMP. Msza św. w Wieczerniku franciszkańskim. Ś,O,N.
3 dzień – Jerozolima
Rankiem Msza św. Po śniadaniu pójdziemy do Starej Jerozolimy. Będziemy w kościele św. Anny następnie zobaczymy Ścianę Płaczu .Pójdziemy do dzielnicy ormiańskiej, stąd do Bazyliki Grobu Świętego. Po południu czas wolny. Ś,O,N.
4 dzień – Pustynia Judzka – Morze Martwe
Najpierw udamy się do Betanii. Potem, przez Pustynię Judzką, pojedziemy w okolice słynnej góry Masada. Wrócimy nad Morze Martwe i będziemy odpoczywać, korzystając z kąpieli. Przez Qumran wrócimy do hotelu. Msza św. w Betanii lub na pustyni. Ś,O,N.
5 dzień – Góra Oliwna – Droga Krzyżowa
Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do nieba. Zwiedzimy kościół Pater Noster i piękną okolicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia NMP. Po południu-Droga Krzyżowa. Pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Potem czas na nawiedzenie Kalwarii i Grobu Świętego. Msza św. na Górze Oliwnej. Ś,O,N.
6 dzień – Betlejem – Ain Karen
Rankiem pojedziemy do Betlejem, aby zwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Zobaczymy także kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy oraz Zgromadzenie Karmelu. Potem pojedziemy do Ain Karen, gdzie zwiedzimy kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza św. w Betlejem. Ś,O,N.
7 dzień – Galilea
Rankiem pojedziemy do Nazaretu. Będziemy się modlić w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej i Hajfy. Tu zwiedzimy Sanktuarium O. Karmelitów-Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Przez Cezareę Nadmorską (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich) powrócimy do hotelu. Msza św. w Nazarecie. Ś,O,N.
8 dzień – Galilea
Najpierw dotrzemy do Góry Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami. Potem krótki odpoczynek nad rzeką Jordan. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra i ruiny synagogi. W Tabgha zwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele) oraz kościół Rozmnożenia Chleba. W kolejności zwiedzamy Górę Ośmiu Błogosławieństw. Ś,O,N.
9 dzień – Powrót do Polski
Śniadanie. Przejazd z Jerozolimy do Tel Awiwu – skąd odlecimy samolotem do Warszawy.

Świadczenia

- przelot samolotem Warszawa - Tel-Aviv;
- przejazdy autokarem klimatyzowanym;
- 7 noclegów na terenie Jerozolimy;
- 8 śniadań i 7 obiadokolacji;
- zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie);
- rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie;
- opieka przewodnika;
- ubezpieczenie: KL i NNW;
- zakwaterowanie w centrum Jerozolimy blisko Bazyliki Grobu Pańskiego.

Uwagi

* osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych;
* w Izraelu dodatkowo płatne 30 USD – opłaty za parkingi i wejściówki;
* należy wpłacić 3 m-ce przed wyjazdem na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 1780 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr paszportu, telefon komórkowy. Dewizy regulujemy w Ziemi Św. u pilota grupy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.