ZIEMIA ŚWIĘTA

Informacje podstawowe

Termin od: 02.07.2019
do: 10.07.2019
Czas trwania: 9 dni
Cena: 1930 zł + 550 usd

Program

1 dzień: Podróż do Ziemi Świętej
Zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie. Odprawa i odlot do Tel-Avivu.

2 dzień: Przylot do Tel Avivu – Cezarea – Hajfa
Po wylądowaniu ok. 4:45 i spotkaniu z przewodnikiem, przejazd do miejscowości Jafo – Spacer po Starym Mieście. Śniadanie. W kolejności zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Kana – Góra Tabor – Nazaret
Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

4 dzień: Góra Błogosławieństw – Tabha – Kafarnaum
Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą i śpiewem. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja.

5 dzień: Jerozolima : Góra Oliwna – Góra Syjon
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg
w Betlejem.

6 dzień: Betlejem – Ain Karem – Yan Vashem
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ain Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 dzień: Wadi Qelt – Jerycho – Morze Martwe – Qumran – Kacar el Jahud – Betania
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8 dzień: Jerozolima: Droga Krzyżowa
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

9 dzień: Jerozolima – Tel Aviv – Warszawa
Śniadanie. Przejazd na lotnisko Ben Gurion do Tel Awiwu – skąd odlecimy samolotem do Warszawy.

Świadczenia

- przelot samolotem Warszawa – Tel –Aviv,
- przejazdy autokarem klimatyzowanym,
- 2 noclegi w Nazarecie, 5 noclegów na Betlejem,
- 8 śniadań i 7 obiadokolacji,
- zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie),
- opieka przewodnika,
- ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż – 400 euro.

Uwagi

- w cenę nie wliczono: przewodnika, biletów wstępu, wjazd na Górę Tabor, płynięcie statkiem po jeziorze i innych kosztów realizacji programu (50 USD)
- zadatek 1000 zł należy uregulować do 30.03.2019, resztę kwoty 930 zł do 15.05.2019
- uczestnik musi posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.