BIESZCZADY: PĘTLA BIESZCZADZKA – KALWARIA PACŁAWSKA – ŁAŃCUT

BIESZCZADY: PĘTLA BIESZCZADZKA – KALWARIA PACŁAWSKA – ŁAŃCUT

Informacje podstawowe

Termin od: 16.08.2019
do: 18.08.2019
Czas trwania: 3 dni
Cena: 470 zł

Program

1 dzień:
04:00     Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny. Przyjazd do Łańcuta, zwiedzanie z przewodnikiem magnackiego Pałacu i Powozowni z największą w Polsce kolekcją powozów.
16:00     Przejazd w kierunku Bieszczad
19:00     Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg.

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane
z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

2 dzień:
08:00     Śniadanie
09:00     Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na całodzienną, autokarową wycieczkę krajoznawczą „Dużą Obwodnicą Bieszczadzką”: Baligród – Cisna – Wetlina – Ustrzyki Górne – Ustrzyki Dolne. W programie piesza wycieczka z przewodnikiem na Połoninę Wetlińską do „Chatki Puchatka” – 1228 m.n.p.m. ok. 3 godz. Zapora wodna w Solinie. Powrót do pensjonatu.
18:00     Obiadokolacja, czas wolny na spacer

3 dzień:
06:00     Śniadanie
07:00     Przejazd do Kalwarii Pacławskiej, nawiedzenie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej, modlitwa, zwiedzanie, czas wolny
13:00     Obiad
14:00     Droga powrotna,
23:00     Przyjazd

Kalwaria Pacławska to miejsce wyjątkowe – święte, gdzie Bóg w tylko sobie wiadomy sposób rozlewa swe błogosławieństwo i ubogaca pątników swoimi łaskami. Zabytkowa świątynia wyszeptana od stuleci szmerem modlitw, czy drżąca od organowych głosów wtórujących kalwaryjskim pieśniom – tylko tu śpiewanym, przyjmuje każdego, kto chce się spotkać z Bogiem w sakramentach Kościoła czy na osobistej adoracji. Nieskazitelna zieleń otuli wszystkich, którzy tu szukają ciszy, piękna i ukojenia duszy. Kalwaryjskie tradycje i od dawien dawna pielęgnowane zwyczaje pomogą wiernym w prosty, a jakże wymowny sposób wyrazić miłość do Wszechmogącego Boga. Dom Pielgrzyma pokrzepi ciało posiłkiem i zapewni miejsce do snu, a płonące na ognisku polana stworzą niezapomniany klimat do radosnego przeżywania czasu w pielgrzymiej wspólnocie. Miejsce niezwykłe, wymarzone, aby przybyć i spędzić chwilę. 

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej
- 2 noclegi w pensjonacie
- wyżywienie wg programu
- ubezpieczenie
- opieka pilota
- przewodnik miejscowy
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( dodatkowa opłata ok. 50 zł)

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.