Bieszczady – Pętla Bieszczadzka – Kalwaria Pacławska – Łańcut

Bieszczady – Pętla Bieszczadzka – Kalwaria Pacławska – Łańcut

Informacje podstawowe

Termin od: 20.07.2018 r.
do: 22.07.2018 r.
Czas trwania: 3 dni
Cena: 430 zł

Program

1 dzień
04:30 – Wyjazd. Przyjazd do Łańcuta, zwiedzanie z przewodnikiem magnackiego Pałacu i Powozowni z największą w Polsce kolekcją powozów.
16:00 – Przejazd w kierunku Bieszczad
19:00 – Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg
2 dzień
08:00 – Śniadanie
09:00 – Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na całodzienną, autokarową wycieczkę krajoznawczą „Dużą Obwodnicą Bieszczadzką”: Baligród – Cisna – Wetlina – Ustrzyki Górne – Ustrzyki Dolne. W programie piesza wycieczka z przewodnikiem na Połoninę Wetlińską do „Chatki Puchatka” – 1228 m.n.p.m. = ok. 3 godz. Zapora wodna w Solinie. Powrót do pensjonatu.
18:00 – Obiadokolacja, czas wolny na spacer
3 dzień
06:00 – Śniadanie
07:00 – Przejazd do Kalwarii Pacławskiej, nawiedzenie sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej, modlitwa, zwiedzanie, czas wolny
13:00 – Obiad
14:00 – Droga powrotna,
ok. 23:00 – Przyjazd

Niewiele jest w Polsce miejsc równie pięknych i drogich sercu jak Bieszczady. Niezwykle malownicze i dzikie tereny od lat przyciągają ludzi, którzy spragnieni są wypoczynku w bezpośrednim kontakcie z naturą. Bieszczady mają najlepiej zachowane środowisko naturalne w całej środkowej Europie, chronione w drugim na świecie międzynarodowym rezerwacie biosfery „Karpaty Wschodnie”, który został wpisany przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody i Kultury.

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Kalwaria Pacławska to miejsce wyjątkowe – święte, gdzie Bóg w tylko sobie wiadomy sposób rozlewa swe błogosławieństwo i ubogaca pątników swoimi łaskami. Zabytkowa świątynia wyszeptana od stuleci szmerem modlitw, czy drżąca od organowych głosów wtórujących kalwaryjskim pieśniom – tylko tu śpiewanym, przyjmuje każdego, kto chce się spotkać z Bogiem w sakramentach Kościoła czy na osobistej adoracji. Nieskazitelna zieleń otuli wszystkich, którzy tu szukają ciszy, piękna i ukojenia duszy. Kalwaryjskie tradycje i od dawien dawna pielęgnowane zwyczaje pomogą wiernym w prosty, a jakże wymowny sposób wyrazić miłość do Wszechmogącego Boga. Dom Pielgrzyma pokrzepi ciało posiłkiem i zapewni miejsce do snu, a płonące na ognisku polana stworzą niezapomniany klimat do radosnego przeżywania czasu w pielgrzymiej wspólnocie. Miejsce niezwykłe, wymarzone, aby przybyć i spędzić chwilę. 

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- 2 noclegi w Pensjonacie;
- wyżywienie wg programu;
- ubezpieczenie;
- opieka pilota;
- przewodnicy miejscowi;
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( dodatkowa opłata ok. 50 zł).

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.