Gdańsk – Wejherowo – Łeba – Malbork – Gietrzwałd

Gdańsk – Wejherowo – Łeba – Malbork – Gietrzwałd

Informacje podstawowe

Termin od: 02.06.2018 r.
do: 04.06.2018 r.
Czas trwania: 3 dni
Cena: 450 zł

Program

1 dzień
05:00 – Wyjazd z Ełku – zbiórka na Placu Katedralnym
11:00 – Przyjazd do Gdańska, Zwiedzanie Starówki z przewodnikiem (Dwór Artusa, Pomnik Neptuna, Długi Targ, Bazylika Mariacka, Żuraw), czas wolny
14:30 – Przejazd do Wejherowa,
16:00 – Przyjazd, zwiedzanie Sanktuarium Pasyjno – Misyjne w Wejherowie, modlitwa
18:30 – Przejazd do Łeby, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, odpoczynek.
2 dzień
07:30 – Śniadanie
09:00 – Przejazd do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedzanie największych w Europie ruchomych wydm, następnie przejazd do Łeby – zwiedzanie Muzeum Bursztynu i Piernikowego Domu Do Góry Nogami. Czas wolny na spacery i pobyt na plaży nad Morzem Bałtyckim.
18:00 – Obiadokolacja, czas wolny, odpoczynek
3 dzień
07:00 – Śniadanie
08:00 – Wyjazd do Malborka
11:00 – Spotkanie z przewodnikiem, Zwiedzanie Zamku ( 3 godziny)
14:30 – Obiad
15:00 – Przejazd do Gietrzwałdu,
17:00 – Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej
18:30 – Droga powrotna do Ełku
22:00 – Przyjazd

Największą atrakcją w Łebie są rozległe ruchome wydmy. Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym to największy w Europie pas ruchomych wydm. Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. Wiatr sprawia, że wydmy przemieszczają się i osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów. Wadą tego zjawiska jest fakt, że zasypują w ten sposób nadmorskie lasy, bagna, a nawet tereny zamieszkane. Największe zmiany w krajobrazie zachodzą jesienią i wiosną podczas sztormów na Bałtyku. Piasek przemieszcza się już przy wietrze, który wieje z prędkością 5 metrów na sekundę.

W krzywym domku świat staje na głowie i czujemy się w nim tak, jakbyśmy byli w innym wymiarze i przestrzeni. Zmienia się odczucie stanu równowagi. Układ ścian i linii, które widzą goście krzywego domku w Łebie, tworzy pewną iluzję wzrokową. Ta z kolei łatwo prowadzi do zabudzeń równowagi, bowiem ludzki mózg bardziej „wierzy” oku niż błędnikowi – szczególnie gdy staramy się wewnątrz poruszać.

Kalwarię Wejherowską rozplanowano na trzech wzgórzach, którym nadano biblijne nazwy – Góra Oliwna, Syjon i Golgota – oraz w sąsiednich dolinach. Tak jak w Jerozolimie toczy tu swe wody Cedron, kiedyś rzeka Biała. Początek kalwaryjskiego szlaku zaczyna się na Górze Oliwnej.

Gotycki zamek w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego. W latach 1457-1772 z tego miejsca panowali wojewodowie malborscy. W 1961 roku utworzono Muzeum Zamkowe, a w grudniu 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- 2 noclegi w Łebie;
- wyżywienie wg programu;
- opieka pilota;
- ubezpieczenie;
- przewodnicy miejscowi, bilety wstępu.

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.