KRUSZWICA – BISKUPIN – GNIEZNO – OSTRÓW LEDNICKI – POZNAŃ

Informacje podstawowe

Termin od: 09.08.2023
do: 12.08.2023
Czas trwania: 4 DNI
Cena: 950 PLN

Program

1 DZIEŃ

04:00 Podstawienie autokaru na Placu Katedralnym, przejazd do Kruszwicy.

11:00 Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym

 

Kruszwica to pięknie położona miejscowość w południowej części województwa kujawko-pomorskiego w dolinie Noteci, nad legendarnym jeziorem Gopło. To miejsce, które każdy Polak zna i które każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić. Dziś miasto stanowi prawdziwą atrakcję turystyczną, wielu bowiem Polaków chce przybyć do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Nakłaniają do tego wspaniałe zabytki architektury i pamiątki naszych dziejów, jak np. Mysia Wieża – jedyna pozostałość po gotyckim zamku, udostępniona dla turystów oraz stara romańska kolegiata.

 

14:00 Przejazd do Biskupina

15:00 Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie z przewodnikiem miejscowym

 

Gród w Biskupinie – stanowisko archeologiczne na Pojezierzu Gnieźnieńskim we wsi Biskupin w województwie kujawsko-pomorskim. Odkrycie osady było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej i europejskiej archeologii. Stanowi ważny punkt na Szlaku Piastowskim.

 

18:00 Przejazd do hotelu w okolice Gniezna, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek

 

2 DZIEŃ

07:00 Śniadanie w hotelu

Gniezno – Jedno z ważniejszych wielkopolskich miast, siedziba prymasa Polski, miejsce związane z legendą o Lechu – pełne zabytków Gniezno z całą pewnością ma sporo do zaoferowania turystom zainteresowanym historią.

08:00 Przejazd na Starówkę Gniezna, spotkanie grupy z przewodnikiem miejscowym przy Katedrze, pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, zwiedzanie Wzgórza Lecha, Podziemi, Drzwi Gnieźnieńskich, wejście na taras widokowy, zwiedzanie skarbca

12:00 Czas wolny na kawę, zakup pamiątek

13:30 Zwiedzanie Starówki Gniezna m.in. przejście nowo powstałym traktem królewskim, zapoznanie z królikami gnieźnieńskimi, wejście do Kościoła Franciszkanów, gdzie pochowana jest błogosławiona Jolenta, zwiedzanie Doliny Pojednania.

15:00 Przejazd na Ostrów Lednicki

Na Ostrowie Lednickim mieścił się niegdyś jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów. Na terenie dzisiejszego grodziska znajdują się m.in. pozostałości potężnych wałów obronnych i pałacu książęcego z kaplicą. Odkryto w niej baseny chrzcielne, które wskazują na Ostrów jako prawdopodobne miejscu chrztu Mieszka I.

15:30 Przepłynięcie promem na wyspę, zwiedzanie palatium Mieszka I i Baptysterium
17:30 Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

 

3 DZIEŃ

07:00 Śniadanie w hotelu

08:00 Przejazd do Poznania

Poznań położony jest nad rzekami Wartą i Cybiną, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce oraz stolicą Wielkopolski i województwa wielkopolskiego. Miasto zachwyca wspaniałą Starówką i wieloma cennymi zabytkami.

09:00 Spotkanie z przewodnikiem miejscowym, zwiedzanie m.in. Ostrów Tumski- Katedra będąca miejscem pochówku Pierwszych Władców Polski, Renesansowy Ratusz – ozdoba Starego Rynku, okoliczne kamienice ,późnogotycki pręgierz, pobliska fara zaliczana do najbardziej okazałych barokowych budowli kraju

12:00 Czas wolny

14:00 Droga powrotna do Ełku, w drodze powrotnej obiad

ok. 22:00 Przyjazd do Ełku

Świadczenia

autokar klasy turystycznej,
opieka pilota
przewodnicy miejscowi
noclegi i wyżywienie wg programu
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
składka Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.