SANDOMIERZ – KAZIMIERZ DOLNY – PUŁAWY – NAŁĘCZÓW – KOZŁÓWKA

SANDOMIERZ – KAZIMIERZ DOLNY – PUŁAWY – NAŁĘCZÓW – KOZŁÓWKA

Informacje podstawowe

Termin od: 17.07.2025
do: 19.07.2025
Czas trwania: 3 DNI
Cena: 1350 ZŁ

Program

1 dzień

05:00 – Wyjazd z Ełku

12:30 – Dojazd do Sandomierza, zwiedzanie


Sandomierz – królewskie miasto nazywane „Małym Rzymem” lub miastem „Ojca Mateusza”. Zobaczymy tam: Wzgórze Zamkowe, gdzie znajduje się zamek – letnia rezydencja królów polskich, następnie wędrujemy wąwozem św. Jadwigi. Przez ucho igielne idziemy na Rynek z ratuszem, Bramę Opatowska z punktem widokowym na skarpę wiślaną i dolinę Wisły, Katedra.

Sandomierz pod ziemią – czyli podziemna trasa turystyczna.

Wizyta w Winnicy Sandomierskiej (7 km od Sandomierza) – zwiedzanie winnicy prowadzonej przez najmłodszego winiarza w kraju. Degustacja sandomierskiego wina „Sandomirius”.

19:00 – Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w Willi Victoria- Ostrowiec Świętokrzyski

2 dzień

07:00 – Śniadanie

08:00 – Wyjazd do Kazimierza Dolnego

10:00 – Spotkanie z przewodnikiem w Kazimierzu Dolnym i zwiedzanie trójkąta (Puławy, Nałęczów, Kazimierz
Dolny).

Puławy: zespół pałacowo – parkowy będący pamiątką po Czartoryskich, nazywany polskimi Atenami.

Nałęczów: kurort uzdrowiskowy z licznymi sanatoriami specjalizującymi się w leczeniu chorób kardiologicznych i przepięknym parkiem zdrojowym.

Kazimierz Dolny: moda na pobyt i zwiedzanie tego miasteczka trwa nieustannie. Liczne plenery i festiwale. Zwiedzających przyciągają: kościół Farny, otoczenie rynku, słynna Piekarnia Sarzyńskiego – gdzie warto skusić się na Kazimierzowskiego koguta. Dla sprawnych kondycyjnie, na wzgórzach ruiny zamku, baszta.

Czas wolny w Kazimierzu Dolnym.

19:00- Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

3 dzień:

08:00 – Śniadanie

09:00 – Wyjazd do Kozłówki

11:00 – Przyjazd, zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu Zamoyskich (1 h)

Pałac Zamoyskich zbudowany został w latach 1736 1742 przez wojewodę chełmińskiego Michała Bielińskiego,

zaprojektowany prawdopodobnie przez włoskiegoarchitekta Józefa II Fontanę, który realizował barokowy schemat entre cour et jardin (między dziedzińcem a ogrodem). Między latami 17991944 majątek należał do Zamoyskich. Pałac okres świetności przeżywał za czasów Konstantego Zamoyskiego, który w 1903 r. założył tu ordynację. Dokonując przebudowy rezydencji, hrabia pragnął z niej uczynić jedną z najbardziej monumentalnych i reprezentacyjnych siedzib magnackich.

W 1928 w ogrodach okalających pałac odbywał się obóz szkoleniowy polskiej reprezentacji gimnastycznej na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Amsterdamie, który zorganizował właściciel dóbr, a jednocześnie prezes Polskiego Towrzystwa Gimnastycznego „ Sokół” – Adam Zdzisław Zamoyski.

W 1944 po wyjeździe ostatnich właścicieli od listopada tegoż roku pałac jest własnością państwa. Pełnił w tym czasie funkcję m.in. składnicy muzealnej Ministerstwa Kultury i Sztuki, a od1979 r. jest siedzibą muzeum (od 1992 Muzeum Zamoyskich w Kozłówce)

12:30 – Przejazd do Firlej

13:30 – Obiad w Firlejowe Sioło.

14:00 – Droga powrotna

ok. 22:00 – Przyjazd

Świadczenia

przejazd autokarem kl. turystycznej
noclegi
ubezpieczenie
wyżywienie wg programu
opieka pilota, przewodnicy miejscowi
bilety wstępu
TFP

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.