Sandomierz – Kazimierz Dolny – Puławy – Nałęczów

Sandomierz – Kazimierz Dolny – Puławy – Nałęczów

Informacje podstawowe

Termin od: 14.07.2018 r.
do: 15.07.2018 r.
Czas trwania: 2 dni
Cena: 300 zł

Program

1 dzień
4:00 – wyjazd z Ełku – plac Katedralny
13:00 – dojazd do Sandomierza – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: otoczenia rynku (kamienice, ratusz, Brama Opatowska), Podziemna Trasa Tysiąclecia, Ucho Igielne, Wąwóz Królowej Jadwigi, kościół św. Jakuba, Bazylika Katedralna. Czas wolny.
18:00 – zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg
2 dzień
7:00 – śniadanie
8:00 – spotkanie z przewodnikiem w Kazimierzu Dolnym i zwiedzanie trójkąta (Puławy, Nałęczów, Kazimierz Dolny). Czas wolny w Kazimierzu Dolnym na obiad we własnym zakresie.
16:00 – wyjazd powrotny do Ełku
Około 22:00 – przyjazd

Puławy: zespół pałacowo – parkowy będący pamiątką po Czartoryskich, nazywany polskimi Atenami.

Nałęczów: kurort uzdrowiskowy z licznymi sanatoriami specjalizującymi się w leczeniu chorób kardiologicznych i przepięknym parkiem zdrojowym.

Kazimierz Dolny: moda na pobyt i zwiedzanie tego miasteczka trwa nieustannie. Liczne plenery i festiwale. Zwiedzających przyciągają: kościół Farny, kościół Franciszkanów Reformatorów, otoczenie rynku, słynna Piekarnia Sarzyńskiego – gdzie warto skusić się na Kazimierzowskiego koguta. Dla sprawnych kondycyjnie, na wzgórzach ruiny zamku, baszta.

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- nocleg;
- ubezpieczenie;
- wyżywienie wg programu;
- opieka pilota, przewodnik miejscowy;
- bilety wstępu.

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.