WAMBIERZYCE – KUDOWA ZDRÓJ – ADRSPACH – BŁĘDNE SKAŁY

Informacje podstawowe

Termin od: 21.07.2022
do: 23.07.2022
Czas trwania: 3 DNI
Cena: 680 PLN

Program

1 dzień:

05:00 – Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny

Przyjazd do Wambierzyc. Dla chętnych Droga Krzyżowa po Kalwarii Wambierzyckiej, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej, Msza Święta. Czas wolny.

Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja.

Odpoczynek

2 dzień:

07:00 – Msza Święta w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

08:00 – Śniadanie, zwiedzanie Ruchomej Szopki.

10:30 – Przejazd do Czech – Skalne Miasto, czyli Teplicko – Adsparskie Skały to dwa rezerwaty przyrody położone w północnych Czechach w pobliżu Kotliny Kłodzkiej, zwiedzanie Adrspach z przewodnikiem miejscowym

15:30 – Przejazd do Kudowy Zdrój, spacer po pięknym Parku Zdrojowym

17:00 – Powrót do Wambierzyc, obiadokolacja, czas wolny

21:00 – Odpoczynek

3 dzień

07:00 – Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin

08:30 – Śniadanie

09:00 – Przejazd do Błędnych Skał

14:30 – Droga powrotna, w drodze obiad

23:00 – Przyjazd

Wambierzyce – obecna bazylika stoi na wzgórzu gdzie w XII w w niszy wysokiego drzewa umieszczono figurkę Matki Bożej. Według kronik w 1218 r. ociemniały Jan z Raszewa odzyskał w tym miejscu wzrok. Po tym wydarzeniu do Wambierzyc zaczęło podróżować wielu pielgrzymów Wypraszając łaski. ..Wkrótce w tym miejscu powstał kościół drewniany a w póżniejszym okresie murowany. W 1936 r, papież Pius XI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.

Skalne miasto Adršpašské skály charakteryzuje się niezwykłym zagęszczeniem skalnych wież, jarów, wąskich przejść, skalnych ścian itp. Siły przyrody nadały skałom z piaskowca najrozmaitsze kształty, które dzięki ludzkiej wyobraźni zyskały romantyczne nazwy, takie jak Kochankowie (Milenci), Dzban (Džbán), Starosta i Starościna (Starosta a Starostová), Głowa cukru (Homole cukru) itp. Na rzeczce Metuji, która przepływa przez górną część wąwozu Vlčí rokle, stworzono małe Adršpašskie jeziorko.

Kudowa Zdrój – jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce na Ziemi Kłodzkiej. Kusi 8 żródłami wód mineralnych wraz lokalnym klimatem i specyficzna atmosferą. Sercem Kudowy jest Zdrojowy Park założony w XVIII w.

Świadczenia

przejazd autokarem klasy turystyczne
noclegi w Domu Pielgrzyma
opieka pilota
przewodnik miejscowy
ubezpieczenie
wyżywienie wg programu
bilety wstępu

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.