WAMBIERZYCE – KUDOWA ZDRÓJ – ADRSPARCH – BŁEDNE SKAŁY – PRAGA

Informacje podstawowe

Termin od: 16.07.2023
do: 19.07.2023
Czas trwania: 4 DNI
Cena: 980 PLN

Program

1 dzień:

05:00 – Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny

Przyjazd do Wambierzyc. Dla chętnych Droga Krzyżowa po Kalwarii Wambierzyckiej, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej, Msza Święta 18:00. Czas wolny.

Zakwaterowanie w Kudowie Zdroju w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja.

  • Odpoczynek

2 dzień:

07:00 – Śniadanie,

07:30 – Przejazd do Czech –

9.00 Skalne Miasto, czyli Teplicko – Adsparskie Skały to dwa rezerwaty przyrody położone w północnych Czechach w pobliżu Kotliny Kłodzkiej, zwiedzanie Adrspach z przewodnikiem miejscowym.

15:30 – Przejazd do Kudowy Zdrój, kaplica czaszek, spacer po pięknym Parku Zdrojowym.

18:00 – , obiadokolacja, czas wolny (dla chętnych Msza Święta o godz 19:00 w Kościele Miłosrdzia Bożego ul. Słoneczna 15A)

21:00 – Odpoczynek

3 dzień

7.00 Msza św dla chętnych w Kaplicy

7.30 sniadanie

8,00 przejazd do Pragi, całodzienny pobyt w Pradze , zwiedzenie najpiekniejszych zabytków starego ..Miasta z przewodnikiem

.18.00 Droga powrotna do Kudowy Zdroj

19,30, obiadokolacja odpoczynek

4 dzień

7.00 śniadanie

08:30 – Przejazd do Błędnych Skał zwiedzanie z przewodnikiem

13:30 – Droga powrotna, w drodze obiad

22:30 – Przyjazd

 

Wambierzyce – obecna bazylika stoi na wzgórzu gdzie w XII w w niszy wysokiego drzewa umieszczono figurkę Matki Bożej. Według kronik w 1218 r. ociemniały Jan z Raszewa odzyskał w tym miejscu wzrok. Po tym wydarzeniu do Wambierzyc zaczęło podróżować wielu pielgrzymów Wypraszając łaski. ..Wkrótce w tym miejscu powstał kościół drewniany a w póżniejszym okresie murowany. W 1936 r, papież Pius XI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.

Skalne miasto Adršpašské skály charakteryzuje się niezwykłym zagęszczeniem skalnych wież, jarów, wąskich przejść, skalnych ścian itp. Siły przyrody nadały skałom z piaskowca najrozmaitsze kształty, które dzięki ludzkiej wyobraźni zyskały romantyczne nazwy, takie jak Kochankowie (Milenci), Dzban (Džbán), Starosta i Starościna (Starosta a Starostová), Głowa cukru (Homole cukru) itp. Na rzeczce Metuji, która przepływa przez górną część wąwozu Vlčí rokle, stworzono małe Adršpašskie jeziorko.

Kudowa Zdrój – jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce na Ziemi Kłodzkiej. Kusi 8 żródłami wód mineralnych wraz lokalnym klimatem i specyficzna atmosferą. Sercem Kudowy jest Zdrojowy Park założony w XVIII w.

Świadczenia

przejazd autokarem klasy turystyczne
noclegi w Domu Pielgrzyma
opieka pilota
przewodnik miejscowy
ubezpieczenie
wyżywienie wg programu
bilety wstępu

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.