WROCŁAW – PRAGA – SZKLARSKA PORĘBA

WROCŁAW – PRAGA – SZKLARSKA PORĘBA

Informacje podstawowe

Termin od: 19.07.2019
do: 21.07.2019
Czas trwania: 3 dni
Cena: 520 zł

Program

1 dzień:
04:00     Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny
12:00     Przyjazd do Wrocławia, Zwiedzanie Afrykarium we wrocławskim ZOO czas wolny na kawę na terenie Afrykarium, następnie spacer z pilotem po najstarszej części Wrocławia – Ostrów Tumski, a w nim m.in. Most Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta.
16:00     Przejazd do Szklarskiej Poręby
18:30     Przyjazd, zakwaterowanie w Hotelu Rzemieślnik (ul. Górna 21, Szklarska Poręba), obiadokolacja, dla chętnych spacer z pilotem po urokliwej miejscowości, czas wolny
22:00     Odpoczynek

Wrocław to historia, poprzez miejsca takie jak Ostrów Tumski związana z początkami polskiej państwowości. Turystyczną atrakcyjność podnosi duża ilość zachowanych zabytkowych budynków. Do tego miejsce zyskuje urok dzięki temu, iż jest położone na licznych wyspach, pocięte dopływami Odry – bywało nawet nazywane Wenecją Północy.
Ostrów Tumski to miejsce, z którego wywodzi się geneza miasta Wrocławia. Ostrów Tumski to także historycznie rzecz biorąc centrum religijne Wrocławia. To tutaj ok. IX wieku powstał pierwotny gród Wrocławia, który w 1000 roku Bolesław Chrobry podniósł do rangi biskupstwa.
Szklarska Poręba – jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne, które tu panują, porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. Szklarska Poręba- to miasto przepięknie położone w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów na wys. 440-1471 m.n.p.m., od południa na stokach Karkonoszy z kulminującą nad miastem Szrenicą ( 1362 m n.p.m ), od północy na stokach Gór Izerskich z Wysokim Kamieniem ( 1058 m n.p.m ) i Czarną Górą ( 965 m n.p.m ), zaś od wschodu wzniesienia Przedgórza Karkonoszy oddzielają miasto od Kotliny Jeleniogórskiej.

2 dzień:
06:30     Śniadanie
07:00     Wyjazd do Pragi
10:00     Spotkanie z przewodnikiem miejscowym, zwiedzanie m.in. Ogrody Wallensteina, Most Karola, Rynek Starego Miasta z Ratuszem i Zegarem Orloj; czas wolny (ok. 1,5 h)
17:00     Powrót do Szklarskiej Poręby
20:00     Obiadokolacja, odpoczynek

Praga to miasto szczególne. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech jest zbiorowiskiem niesamowitych wprost zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, secesji oraz współczesności. Zabytki Starego Miasta to katalogowy przegląd niemalże wszystkich epok z charakterystycznymi dla nich ozdobami, dachami, wykończeniami, wąskich uliczek i słynnych figur na Moście Karola. Nad wszystkim zaś dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany, siedziba dawnych królów.

3 dzień
06:30     Śniadanie
07:00     Msza święta (dla chętnych)
09:00     Zwiedzanie Szklarskiej Poręby z przewodnikiem miejscowym m.in. Wodospad Szklarki.
13:00     Droga powrotna, w drodze obiad.
22:00     Przyjazd do Ełku

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej,
- przewodnik miejscowy
- ubezpieczenie NNW i KL
- opieka pilota
- wyżywienie wg programu
- 2 noclegi

Uwagi

- należy wyrobić kartę EKUZ ( Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ bezpłatnie - wyjazd do Pragi
- na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 50 zł
- osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.