WROCŁAW – PRAGA – SZKLARSKA PORĘBA

Informacje podstawowe

Termin od: 17.06.2022
do: 19.06.2022
Czas trwania: 3 DNI
Cena: 700 PLN

Program

dzień:

04:00 Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny

12:00 Przyjazd do Wrocławia, Zwiedzanie Afrykarium we wrocławskim ZOO czas wolny na kawę na terenie Afrykarium, następnie spacer z pilotem po najstarszej części Wrocławia – Ostrów Tumski, a w nim m.in. Most Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta.

16:00 Przejazd do Szklarskiej Poręby 18:30 Przyjazd, zakwaterowanie w Hotelu , Szklarska Poręba, obiadokolacja, dla chętnych spacer po urokliwej miejscowości, czas wolny

22:00 Odpoczynek

Wrocław to historia, poprzez miejsca takie jak Ostrów Tumski związana z początkami polskiej państwowości. Turystyczną atrakcyjność podnosi duża ilość zachowanych zabytkowych budynków. Do tego miejsce zyskuje urok dzięki temu, iż jest położone na licznych wyspach, pocięte dopływami Odry – bywało nawet nazywane Wenecją Północy.

Ostrów Tumski to miejsce, z którego wywodzi się geneza miasta Wrocławia. Ostrów Tumski to także historycznie rzecz biorąc centrum religijne Wrocławia. To tutaj ok. IX wieku powstał pierwotny gród Wrocławia, który w 1000 roku Bolesław Chrobry podniósł do rangi biskupstwa.

Szklarska Porębajest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne, które tu panują, porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości powyżej 2000 m npm. Szklarska Poręba- to miasto przepięknie położone w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów na wys. 440-1471 m.n.p.m., od południa na stokach Karkonoszy z kulminującą nad miastem Szrenicą ( 1362 m npm ), od północy na stokach Gór Izerskich z Wysokim Kamieniem ( 1058 m npm ) i Czarną Górą ( 965 m npm ), zaś od wschodu wzniesienia Przedgórza Karkonoszy oddzielają miasto od Kotliny Jeleniogórskiej.

2 dzień:

06:30 Śniadanie

07:00 Wyjazd do Pragi

10:00 Spotkanie z przewodnikiem miejscowym, zwiedzanie m.in. Ogrody Wallensteina, Most Karola, Rynek Starego Miasta z Ratuszem i Zegarem Orloj; czasem wolny (ok. 1,5 h)

17:00 Powrót do Szklarskiej Poręby

20:00 Obiadokolacja, odpoczynek

Praga to miasto szczególne. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech jest zbiorowiskiem niesamowitych wprost zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, secesji oraz współczesności. Zabytki Starego Miasta to katalogowy przegląd niemalże wszystkich epok z charakterystycznymi dla nich ozdobami, dachami, wykończeniami, wąskich uliczek i słynnych figur na Moście Karola. Nad wszystkim zaś dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany, siedziba dawnych królów.

3 dzień

06:30 Śniadanie

07:00 Msza święta (dla chętnych)

09:00 Zwiedzanie Szklarskiej Poręby z przewodnikiem miejscowym m.in. Wodospad Szklarki.

13:00 Droga powrotna, w drodze obiad (we własnym zakresie).

22:00 Przyjazd do Ełku

 

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej,
- przewodnik miejscowy
- ubezpieczenie NNW i KL
- opieka pilota
- wyżywienie wg programu
- 2 noclegi
- bilety wstępu

Uwagi

- należy wyrobić kartę EKUZ ( Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ bezpłatnie - wyjazd do Pragi
- osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.