BiH – CZARNOGÓRA – ALBANIA – CHORWACJA

BiH – CZARNOGÓRA – ALBANIA – CHORWACJA

Informacje podstawowe

Termin od: 25.08.2019
do: 05.09.2019
Czas trwania: 12 dni
Cena: 780 zł + 350 euro

Program

1 dzień
04:00 – Wyjazd, Msza Święta w Częstochowie. Przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację do Medjugorje – przyjazd w późnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w pensjonacie, kolacja, nocleg.

3 – 5 dzień
Pobyt w Medjugorje. Dla chętnych: Uczestnictwo w międzynarodowym wieczornym nabożeństwie, wspólna Droga Krzyżowa na górę Kriżewac, wspólne wejście na Wzgórze Podbrdo.
W tych dniach 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiad.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku”. Zwiedzanie z przewodnikiem Starówki, wpisanej na światową listę UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placu, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luza z reprezentacyjnymi budowlami. Czas wolny na spacer wąskimi uliczkami Dubrovnika. Przejazd do Czarnogóry, zakwaterowania w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem – trasa: Perast, przepłynięcie stateczkiem do wyspy MB na Skale, rejs Zatoką Kotorską do Kotoru, zwiedzanie miasta i przejazd autokarem do Budvy na dalsze zwiedzanie miasta.
Budva – potężne XV -wieczne mury i ładne widoki na Riverę Budvańską.

8 dzień
Śniadanie. Przejazd do Albanii. Zwiedzanie w Szkodrze m.in. Zamku Rozafa, stare miasto Pjaca i Katedra Św. Szczepana. Następnie przejazd do Tirany, w której zobaczymy Plac Skanderberga z meczetem Ethem Beja i wieżą zegarową, spacer głównym bulwarem miejskim do uniwersytetu na placu Matki Teresy. Po drodze zwiedzanie miasta Kruja m.in. Żółty Zamek, do którego prowadzi drewniany turecki bazar z lokalnymi pamiątkami i różnorodnymi towarami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim – fish picnik połączony z plażowaniem. Powrót, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Zagrzebia – stolicy Chorwacji, zwiedzanie starówki (2h). Następnie zakwaterowanie w pensjonacie, Msza święta, obiadokolacja i nocleg.

11 dzień
Msza Święta, śniadanie. Przejazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

12 dzień
Śniadanie, wyjazd do kraju. Msza Święta na Jasnej Górze. Powrót ok. godz. 22:30.
W tym dniu wyżywienie we własnym zakresie.

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej
- ubezpieczenie KL i NNW
- 11 noclegów w hotelach i pensjonacie
- wyżywienie wg programu
- opieka pilota
- przewodnik miejscowy

Uwagi

- wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
- zabieramy ze sobą m.in. : radio ze słuchawkami lub telefon komórkowy z funkcją radia - tłumaczenie mszy św. na język polski, stroje kąpielowe, nakrycie głowy, suchy prowiant.
- osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 780 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy
- uczestnik musi posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.