Budapeszt

Informacje podstawowe

Termin od: 06.07.2018 r.
do: 08.07.2018 r.
Czas trwania: 3 dni
Cena: 950 zł

Program

Budapeszt – miasto dziesięciu wzgórz, często nazywana Perłą Dunaju. Jest miastem gdzie na każdym kroku spotyka się coś zaskakującego, zabytki o wielowiekowej historii, gwarne kalwary, romantyczne zaułki, eleganckie restauracje , nastrojowe winnice , kafejki i cukiernie.

Budynek Parlamentu w Budapeszcie to jeden z największych i najpiękniejszych tego typu gmachów na świecie. Wizytówka całych Węgier majestatycznie góruje nad Dunajem, po pesztańskiej stronie stolicy. Országház (bo tak nazywa się parlament po węgiersku) to jeden z „obowiązkowych punktów” do odwiedzenia podczas zwiedzania kraju bratanków.

Wzgórze Gellérta (Gellérthegy) jest tak samo charakterystyczne dla panoramy miasta od strony rzeki, jak Wzgórze Zamkowe i Parlament. Urwista dolomitowa skała, zwieńczona Pomnikiem Wolności i Cytadelą, wznosi się 130 m ponad nabrzeże.
Wzgórze zostało tak mianowane od nazwiska biskupa Gherardusa (po węgiersku Gellért), który na rozkaz króla Stefana ochrzcił pogańskich Madziarów. Po śmierci królewskiego protektora mściwi poganie zamknęli Gellérta w beczce i zrzucili ze skały. W tym miejscu, nad wodospadem, na wprost Mostu Elżbiety, stoi teraz jego posąg.

Wzgórze Zamkowe jest jednym z najciekawszych obszarów dzisiejszego Budapesztu , które zostało w całości wpisane na listę UNESCO. Główną atrakcją wzgórza jest Zamek Królewski (węg. Budavári Palota), nazywany również Zamkiem Buda.

Wyjazd z Ełku 24:00 (zbiórka – 23:40, 05.07.2018 r.)
1 dzień
Przyjazd do Budapesztu w godzinach późno popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd komunikacją publiczną na kolację w restauracji w mieście, wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Powrót komunikacją do hotelu. Odpoczynek.
2 dzień
Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Budapesztu Parlament (z zewnątrz), Wzgórze Zamkowe – Pałac zamkowy, Pałac Prezydencki, spacer po starym mieście, Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Bazylika Św. Stefana, Plac Vorosmarty, deptak VACI, wizyta w destylarni UNICUM ZWACK. Wieczór integracyjny z kolacją bufetową ALL INCLUSIVE w restauracji w mieście.
Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.
3 dzień
7:30 – Śniadanie. Po śniadaniu przejazd na Wzgórze Gellerta – stąd roztacza się niezapomniany widok na najpiękniejszą część miasta, Cytadela, Pomnik Zwycięstwa.
Przejazd na zakupy przed wyjazdem – wino, palinka, salami, paprykowe pasty. 11:00 – Wyjazd w kierunku Polski, obiad w drodze powrotnej. Powrót ok. 24:00.

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- 2 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3 os.);
- ubezpieczenie KL i NNW;
- wyżywienie wg programu;
- przewodnik w Budapeszcie;
- wieczór integracyjny - węgierski;
- opłata za rejs Dunajem i destylarnię;
- opieka pilota.

Uwagi

* wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ;
* osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych;
* możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni;
* zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 500 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.