CHORWACJA PIELGRZYMKOWO – TURYSTYCZNIE: MEDJUGORJE – MOSTAR – DUBROVNIK – JEZIORA PLITWICKIE – ZAGRZEB – TROGIR

CHORWACJA PIELGRZYMKOWO – TURYSTYCZNIE:  MEDJUGORJE – MOSTAR – DUBROVNIK – JEZIORA PLITWICKIE  – ZAGRZEB – TROGIR

Informacje podstawowe

Termin od: 02.07.2019
do: 12.07.2019
Czas trwania: 11 dni
Cena: 680 zł + 370 euro

Program

1 dzień
04:00 – Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny. Przejazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację do Medjugorje (przyjazd w późnych godzinach wieczornych). Zakwaterowanie w pensjonacie, kolacja, nocleg.

3 – 4 dzień
Pobyt w Medjugorje. Dla chętnych: uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie międzynarodowym, wspólna Droga Krzyżowa na Górę Kriżewac, wspólne wejście na Wzgórze Podbrdo.

W jednym dniu wyjazd do Mostaru – miasta położonego na terenie Bośni i Hercegowiny. Nazwa miasta pochodzi od słowa mostari, czyli strażnicy mostu. Piękne położony, w Kotlinie Mostarskiej, na obu brzegach rzeki Neretwy Mostar mocno ucierpiał podczas trwającej cztery lata (1992-1995) wojny domowej. Ślady walk widoczne są na każdym kroku. Prawie połowę jego mieszkańców stanowią Chorwaci. Jadąc do Mostaru możemy spotkać chorwackie flagi przy przydrożnych domach. W 2005 r. Stary Most i starówka zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

W drugim dniu wodospady Kravice.
W tych dniach 2 posiłki dziennie : śniadanie i obiad.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Chorwacji, zwiedzanie Trogiru, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na spacer lub plażowanie nad Adriatykiem, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Dla chętnych rejs statkiem na wyspy + fish picnic.

Fish Picnic to całodzienny rejs statkiem, który rozpoczyna się w godzinach porannych, a kończy późnym popołudniem. Wycieczka przeznaczona jest dla wszystkich miłośników morza i naturalnego piękna nietkniętej śródziemnomorskiej przyrody. Poczujecie typową dalmatyńską atmosferę. Zachęcamy do rozkoszowania się kąpielą, bogatą tacą wypełnioną świeżo upieczonymi rybami, dobrym lokalnym winem i dźwiękami dalmatyńskiej pieśni. Dla innych plażowanie i spacery, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Całodzienny pobyt na plaży. Dla chętnych wyjazd do Dubrovnika, zwiedzanie. Powrót w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Całodzienny pobyt na plaży, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Wyjazd na Jeziora Plitwickie (zwiedzanie 4h, bilet 25 euro – dodatkowa opłata), spacer. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Zagrzebia.

Park Narodowy Jezior Plitwickich to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całej Chorwacji. Jeziora o turkusowej barwie wraz z otaczającymi je lśniąco-białymi skalnymi ścianami tworzą jedyną w swoim rodzaju kompozycję. obejmuje szesnaście jezior krasowych połączonych wodospadami i kaskadami wraz z wapienno – dolomitowym otoczeniem (kaniony, jaskinie i porośnięte lasem góry). Park jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

10 dzień
Śniadanie. Przyjazd do Zagrzebia – stolicy Chorwacji, zwiedzanie starówki (2h). Następnie przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11 dzień
Śniadanie, wyjazd do Polski. Msza Święta. Powrót do Ełku ok. 22.00.
W tym dniu wyżywienie we własnym zakresie.

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej
- ubezpieczeń KL i NNW
- 10 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokoje 2, 3, 4 os.
- wyżywienie wg programu
- opieka pilota i duszpasterska
- przewodnik miejscowy

Uwagi

- w każdym dniu dla chętnych jest możliwość uczestniczenia we Mszy Św.
- bilety wstępu we własnym zakresie do Parku Jezior Plitwickich (25 euro), rejs statkiem i Fish Picnic (25 euro), Wodospady Kravice (5 euro).
- wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
- zabieramy ze sobą m. in. : radio ze słuchawkami lub telefon komórkowy z funkcją radia - tłumaczenie mszy św. na język polski, stroje kąpielowe, nakrycie głowy, suchy prowiant.
- osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie.
- zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 680 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy
- uczestnik musi posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.