Praga – Wrocław – Szklarska Poręba

Praga – Wrocław – Szklarska Poręba

Informacje podstawowe

Termin od: 24.08.2018 r.
do: 26.08.2018 r.
Czas trwania: 3 dni
Cena: 480 zł

Program

Wrocław – to historia, poprzez miejsca takie jak Ostrów Tumski związana z początkami polskiej państwowości. Turystyczną atrakcyjność podnosi duża ilość zachowanych zabytkowych budynków. Do tego miejsce zyskuje urok dzięki temu, iż jest położone na licznych wyspach, pocięte dopływami Odry – bywało nawet nazywane Wenecją Północy. Ostrów Tumski to miejsce, z którego wywodzi się geneza miasta Wrocławia. Ostrów Tumski to także historycznie rzecz biorąc centrum religijne Wrocławia. To tutaj ok. IX wieku powstał pierwotny gród Wrocławia, który w 1000 roku Bolesław Chrobry podniósł do rangi biskupstwa.

Szklarska Poręba – jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne, które tu panują, porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości powyżej 2000 m npm. Szklarska Poręba- to miasto przepięknie położone w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów na wys. 440-1471 m.n.p.m., od południa na stokach Karkonoszy z kulminującą nad miastem Szrenicą ( 1362 m npm ), od północy na stokach Gór Izerskich z Wysokim Kamieniem ( 1058 m npm ) i Czarną Górą ( 965 m npm ), zaś od wschodu wzniesienia Przedgórza Karkonoszy oddzielają miasto od Kotliny Jeleniogórskiej.

Praga – to miasto szczególne. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech jest zbiorowiskiem niesamowitych wprost zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, secesji oraz współczesności. Zabytki Starego Miasta to katalogowy przegląd niemalże wszystkich epok z charakterystycznymi dla nich ozdobami, dachami, wykończeniami, wąskich uliczek i słynnych figur na Moście Karola. Nad wszystkim zaś dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany, siedziba dawnych królów.

1 dzień:
04:00 – wyjazd z Ełku, Plac Katedralny.
12:00 – przyjazd do Wrocławia, Zwiedzanie Afrykarium we wrocławskim ZOO czas wolny na kawę na terenie Afrykarium, następnie spacer z pilotem po najstarszej części Wrocławia – Ostrów Tumski, a w nim m.in. Most Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta.
16:00 – przejazd do Szklarskiej Poręby.
18:30 – przyjazd, zakwaterowanie, obiadokolacja, dla chętnych spacer z pilotem po urokliwej miejscowości, czas wolny.
22:00 – odpoczynek.
2 dzień:
06:30 – śniadanie.
07:00 – wyjazd do Pragi.
10:00 – spotkanie z przewodnikiem miejscowym, zwiedzanie m.in. Ogrody Wallensteina, Most Karola, Rynek Starego Miasta z Ratuszem i Zegarem Orloj; czasem wolny (ok. 1,5 h).
17:00 – powrót do Szklarskiej Poręby.
20:00 – obiadokolacja, odpoczynek.
3 dzień
06:30 – śniadanie.
07:00 – Msza święta (dla chętnych).
09:00 – zwiedzanie Szklarskiej Poręby z przewodnikiem miejscowym m.in. Wodospad Szklarki.
13:00 – droga powrotna, w drodze obiad.
ok. 22:00 – przyjazd do Ełku.

Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- przewodnik miejscowy;
- ubezpieczenie NNW i KL;
- opieka pilota;
- wyżywienie wg programu;
- 2 noclegi w hotelu lub pensjonacie (pokoje 2. 3, 4 os.).

Uwagi

* należy wyrobić kartę EKUZ ( Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ bezpłatnie - wyjazd do Pragi;
* na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 50 zł;
* osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych;
* możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni;
* zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 480 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.