BARDO – POLANICA ZDRÓJ -DUSZNIKI ZDRÓJ -KŁODZKO -PRAGA – ŚWIDNICA ( Brak wolnych miejsc)

Informacje podstawowe

Termin od: 24.07.2024
do: 27.07.2024
Czas trwania: 4 DNI
Cena: 1250 ZŁ

Program

Dzień 1 BARDO – POLANICA ZDRÓJ

04:00 Wyjazd z Filipowa.

05:00 Ełk- Plac Katedralny.

Przejazd do Barda

Przyjazd do Barda. Zwiedzanie Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Msza Św.
Od XIII wieku Bardo stało się ośrodkiem kultu maryjnego. Założenie Sanktuarium Maryjnego związane jest z obecnością Cudownej Figurki Matki Bożej, eksponowanej w ołtarzu głównym bazyliki, powyżej tabernakulum. W 2008 roku papież benedykt XVI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.

Przejazd do Polanicy Zdrój.

Spacer po malowniczej okolicy uzdrowiskowego miasta na terenie Dolnego Śląska, w Dolinie Bystrzycy Dusznickiej.

Park Zdrojowy oraz Pijalnia Wód Mineralnych.

Następnie przejazd do Kudowy- Zdrój na obiadokolację oraz nocleg.


Dzień 2: DUSZNIKI ZDRÓJ – KŁODZKO

Śniadanie. Przejazd do Duszniki Zdrój- uzdrowiskowej miejscowości leżącej na Ziemii Kłodzkiej. Zwiedzanie Muzeum Papiernictwa, mieszczącego się w budynku dawnej papierni. Budynek ma wyjątkowy i unikatowy charakter- jest drewniany, pokryty gontem, a od zachodu jego szczyt jest zakończony barokowymi zdobieniami. Ciekawym elementem jego architektury jest pawilon wejściowy w kształcie wieży, który pełni równocześnie funkcję mostku umożliwiającego przejście przez Bystrzycę Dusznicką i wejście do wnętrza muzeum.

Następnie przejazd do Kłodzka – stolicy Kotliny Kłodzkiej Krótkie piesze zwiedzanie Kłodzka – Starówka Kłodzka, Twierdza Kłodzka, Podziemna Trasa Turystyczna, Most Św. Jana. Msza Święta w Kościele Matki Bożej Różańcowej. Minieuroland- Park Miniatur, gdzie w otoczeniu pięknej roślinności podziwiać będziemy ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska.

Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


Dzień 3: PRAGA
Wczesne śniadanie. Poranna Msza Święta. Wyjazd do Pragi, jednej z najpiękniejszych stolic europejskich. Zwiedzanie rozpoczniemy od Placu Loretańskiego, następnie zejdziemy w stronę zamku na Hradczanach, gdzie oprócz przepięknej, gotyckiej Katedry Św. Wita będziemy mogli podziwiać jedną z najbardziej imponujących panoram miasta. Dla chętnych spacer słynną Złotą Uliczką. Wejdziemy także na Most Karola oraz udamy się w stronę Rynku Staromiejskiego, przy którym znajduje się Ratusz ze słynnym zegarem „Orloj” oraz kościół Marii Panny przed Tynem. Czas wolny do własnej dyspozycji. Na koniec udamy się na Nowe Miasto na Plac Św. Wacława. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: ŚWIDNICA

Śniadanie. Msza Św. Wykwaterowanie.

Przejazd do Świdnicy, która z racji swojego historycznego znaczenia posiada wiele cennych zabytków architektury sakralnej. Jednym z nich jest Kościół Pokoju pw. Święcej Trójcy wpisany na listę UNESCO w 2001 r. Jest to największy drewniany Kościół w Europie.

Droga powrotna.

Obiad w drodze powrotnej.

ok. 22:00 Przyjazd

Świadczenia

Przejazd autokarem klasy turystycznej
Opieka pilota
Wyżywienie wg programu
Noclegi
Ubezpieczenie
TFP oraz TFG

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.