CZĘSTOCHOWA – GIDLE 05-06.10.2024

Informacje podstawowe

Termin od: 05.10.2024
do: 06.10.2024
Czas trwania: 2 DNI
Cena: 370 ZŁ

Program

1 dzień:

05:00 Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Gidlach. Nawiedzenie Sanktuarium, modlitwa, Czas wolny na zakup pamiątek.

14:00 Przejazd na Przeprośną Górkę – Sanktuarium Ojca Pio. , Koronka do Miłosierdzia Bożego.

17:00 Przyjazd do Częstochowy, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Nawiedzenie Kaplicy z Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej, Uczestnictwo w programie Zawierzenia się Matce Bożej Apel Jasnogórski.

22:00 Odpoczynek

2 dzień:

06:00 Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu

07:00 Śniadanie we własny zakresie

09:00 Zwiedzanie, czas wolny

12.00 Droga powrotna

21:00 Przyjazd

GIDLE – Dzieje tego sanktuarium są ściśle związane z historią maleńkiej, bo zaledwie dziewięciocentymetrowej figurki Matki Bożej z Dzieciątkiem, w sposób niezwykły znalezionej w 1516 roku na polu, należącym do włości rodziny Gidzielskich. Matka Boża w Gidlach cieszy sie sławą Uzdrowicielki chorych. Krążą woród wiernych opinie, że Matka Najświetsza z Jasnej Góry jest głównie lekarką dusz (nawrócenia), a z Gidel – lekarką ciał. Zachowało sie bardzo wiele świadectw, pisanych i malowanych na tabliczkach wotywnych wieszanych wokół ołtarza, mówiących o dokonanych dziek
i Jej wstawiennictwu cudownych uzdrowieniach.

PRZEPROŚNA GÓRKA – Kościół Ośmiu Błogosławieństw wraz z całym przylegającym doń wzgórzem, zwanym Przeprośną Górką, ze stacjami Drogi Krzyżowej i Drogi Różańcowej został uznany za sanktuarium św. Ojca Pio. W tym roku sanktuarium otrzymało bezcenny dar: tzw. „dużą” relikwię św. Ojca Pio, ofiarowaną przez klasztor w San Giovanni Rotondo – tkaninę, którą Święty ochraniał krwawiący stygmat na swojej piersi. 

JASNA GÓRA- jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej, oraz zbiór wielu innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej. To właśnie Jasną Górę Matka Boża wybrała sobie za miejsce, w którym pragnie aby jej obraz był czczony, a tym którzy z wiarą wznoszą modlitwy udziela wielu łask.

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej
- nocleg w Domu Pielgrzyma
- ubezpieczenie
- wyżywienie we własnym zakresie
- opieka pilota

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.