FATIMA Z ANDALUZJĄ ( PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA)

Informacje podstawowe

Termin od: 09.04.2024
do: 16.04.2024
Czas trwania: 8 DNI
Cena: 1990 ZŁ + 490 EUR

Program

Głównym organizatorem pielgrzymki jest Biuro Piotrtravel.

1 DZIEŃ /9.04/
Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa-Okęcie. Wylot do SEWILLI. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ /10.04/
Śniadanie. Przyjazd do Sewilli. zwiedzanie m.in. największej katedry gotyckiej na świecie pw. NMP z grobowcem Krzysztofa Kolumba (XV/XVIw.) z wejściem na wieżę dzwonniczą La Giralda (XIIw.), skąd rozciąga się panorama miasta i lustra rzeki Guadalkiwir, Alkazaru Królewskiego –zamku mauretańsko-chrześcijańskiego z pięknymi ogrodami (VIII/XIVw.) Spacer starą żydowską dzielnicą zwaną obecnie Santa Cruz, bazyliki Macarena, gdzie przechowywana jest piękna figura Madonny „płaczącej diamentami”-patronki matadorów (XVIIw.), Plac Hiszpański /Plaza Espana/ (XXw.) Obiadokolacja i nocleg w okolicach Sewilli.

3 DZIEŃ /11.04/
Śniadanie. Przyjazd do Gibraltaru. Przekroczenie granicy hiszpańsko- brytyjskiej. W programie wjazd na punkt widokowy zwany Punktem Europy, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i Góry Atlas na kontynencie afrykańskim. Przejazd busami do rezerwatu przyrody, gdzie można zobaczyć słynne małpki bezogonowe, które mieszkają na skale-jest to wielka atrakcja tury styczna; Grota Michała Archanioła, która posiada wspaniałą akustykę, katolicka katedra pod wezwaniem Św. Marii (z 1874r.) oraz odwiedzenie symbolicznego pomnika gen. Władysława Sikorskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w Gibraltarze 04.07.1943r. Przyjazd do Kadyksu. Zwiedzanie trzeciego najstarszego miasta w Europie m.in Stara Katedra (XIIIXVIIIw.) oraz spacer po Starym Mieście. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sewilli.

4 DZIEŃ /12.04/
Śniadanie. Msza Św. Przejazd do Lizbony – stolica Portugali, zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych udział w Procesji Światła, nocleg

5 DZIEŃ /13.04/
Śniadanie, Msza Św. Przejazd do Fatimy. Wizyta w Aljustrel, gdzie znajdują się domy pastuszków. Zwiedzanie Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie. Nawiedzimy Kaplicę Objawień –„serce” sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz świętych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy pomnik Jana Pawła II. Czas wolny, obiadokolacja. Dla chętnych udział w Procesji Światła, nocleg.
6 DZIEŃ /14.04/
Śniadanie. Msza Św. Przejazd do Alcobaça – zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesno-gotyckiej architektury (ciekawostką jest kuchnia, w której zakonnicy mogli łowić ryb). Okoliczny strumień został skierowany do wnętrza kuchni, tak by dostarczał zawsze świeżych ryb. Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória – gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Nazare – to jedno z najpiękniejszych nadmorskich rybackich miasteczek piaszczystymi plażami i uroczymi klifami. W centrum miasta znajduje się Sanktuarium Maryjne w którym wystawiony jest starożytny posąg Maryi Dziewicy. Czas wolny na zakup pamiątek, możliwość degustacji regionalnej ryby we własnym zakresie. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie. Dla chętnych udział w Procesji Światła,

7 DZIEŃ /15.04/
Śniadanie. Msza Św. Przejazd do Tomar – zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego. Coimbra – dawna stolica Portugali, Starek Katedry, miejsca pobytu s. Łucji. Powrót do Fatimy, zakup pamiątek. Dla chętnych udział w Procesji Światła, Obiadokolacja i nocleg w Fatimie
8 DZIEŃ /16.04/
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Sewilli. Wylot do Polski

Świadczenia

Cena obejmuje:  Przelot Warszawa –Sewilla -Warszawa  Pierwszeństwo na pokładzie  Bagaż: rejestrowany 20 kg + podręczny 10 kg + plecak/torebka  Opłaty lotniskowe  Ubezpieczenie obejmujące: KL + NNW + bagaż  Przejazdy autokarem na całej trasie pielgrzymki;  7 noclegów w pokojach 2 osobowych  Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;  opiekę duszpasterza i pilota  Składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Uwagi

Cena nie zawiera:  biletów wstępu, przewodników lokalnych, winety, parkingi, autostrady, wjazdy do miast, zestawy nagłaśniające TUR GUIDE oraz innych kosztów realizacji programu – 90 Euro/os. Uwaga: Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych. Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy. Po zapisaniu się na listę należy wpłacić zaliczkę min. 200 zł Pełną kwotę w złotówkach należy dokonać 2 miesiące przed wyjazdem. Opłaty w Euro dokonujemy dla pilota grupy lub na konto Biura. Przyjmujemy zamówienia na wyjazdy grupowe i organizowane przez parafie. Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z każdej miejscowości w kraju i zagranicy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.