SANKTUARIA EUROPY- ALTOTTING – ARS – LOURDES – SANTIAGO DE COMPOSTELLA – FATIMA – TOLEDO – SARAGOSSA – MONSERRAT – BARCELONA- AVIGNON 23.09- 06.10.2024 ( Brak wolnych miejsc)

Informacje podstawowe

Termin od: 23.09.2024
do: 06.10.2024
Czas trwania: 14 DNI
Cena: 1650 ZŁ + 800 EUR

Program

1 dzień

06:00 – Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny. 09:30 – Warszawa Zachodnia PKS. Przejazd do Lubania , zakwaterowanie w hotelu, , obiadokolacja i nocleg W tym dniu Msza Święta w drodze

2 dzień

Msza Święta, śniadanie. Przejazd przez przejście graniczne w Zgorzelcu do Górnej Bawarii położona nad rzeką Inn. Następnie przejedziemy do Altotting – miasta powiatowe w Górnej Bawarii. Od 1489 r. jest miejscem pielgrzymkowym. Znajduje się tam słynący łaskami Obraz Matki Bożej – Czarnej Madonny.

( Niemiecka Częstochowa ). Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Msza Święta, śniadanie. Przejazd do Ars, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Msza Święta, śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki i miejsc związanych z życiem św Jana Maria Vianney – proboszcza Ars. Przejazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja, uczestnictwo w procesji światła, odpoczynek.

5 dzień

Śniadanie. Msza Święta. Całodzienny pobyt w Lourdes, nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty, Grota – miejsce Objawień Matki Bożej, Bazyliki. Dla chętnych możliwość zanurzenia się w basenach z wodą z cudownego źródełka. Obiadokolacja, wieczorem udział w procesji światła. Odpoczynek.

6 dzień

Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostella, zakwaterowanie w hotelu w , obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Msza Święta, śniadanie. Nawiedzenie grobu Świętego Apostoła Jakuba, zwiedzanie. Następnie przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja. Wieczorem różaniec, udział w procesji światła w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Odpoczynek.

8 dzień

Msza Święta, śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Odwiedziny w wiosce dzieci – dom Franciszka, Hiacynty i Łucji w Aljustrel, Droga Krzyżowa, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej, czas wolny na osobistą modlitwę, zakup pamiątek, obiadokolacja, wieczorem różaniec i procesja światła, odpoczynek.

9 dzień

Msza Święta, śniadanie. Przejazd do Hiszpanii – Toledo zwiedzanie przepięknego, średniowiecznego miasta i dawnej stolicy Hiszpanii. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie w Hotelu w miejscowości Villalba, obiadokolacje, nocleg.

10 dzień

Śniadanie. Przejazd do Saragossy. Msza Święta. Czas wolny i przejazd do hotelu w Loret de Mar, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień

Śniadanie, przejazd na Montserrat – Sanktuarium Narodowe Katalończyków. Msza Święta. Następnie przejazd do Barcelony, zwiedzanie starówki z przewodnikiem, czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolacje, nocleg.

12 dzień

Śniadanie. Przejazd do Avignon, zwiedzanie (1 h), obiad w drodze. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

13 dzień

Msza Święta w hotelu. Śniadanie, przejazd do Polski, zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja, nocleg.

14 dzień

Śniadanie. Msza Święta w drodze. Powrót ok. 22:00 .

Świadczenia

- przejazd autokarem klasy turystycznej
- noclegi w hotelach i domach pielgrzyma w pokojach 2, 3 i 4 os.
- wyżywienie wg programu
- ubezpieczenie KL, NNW
- opieka duchowa
- opieka pilota i przewodnika
- TFG 10 zł (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Uwagi

- w koszt nie wliczono ceny biletów do niektórych zwiedzanych obiektów ( ok. 50 euro).
- możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawa – Dworzec Zachodni.
- osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
- zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 1650 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane potrzebne do ubezpieczenia.
- kwotę 800 euro należy wpłacić na podane konto najpóźniej miesiąc przed wyjazdem (nr konta: Bank PKO BP 08 1020 4724 0000 3302 0139 3776, BIC SWIFT: BPKOPLPW)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.