WROCŁAW – KUDOWA ZDRÓJ- ADRSPACH- PRAGA – BŁĘDNE SKAŁY 17-20.07.2024 ( Brak wolnych miejsc)

WROCŁAW – KUDOWA ZDRÓJ- ADRSPACH- PRAGA – BŁĘDNE SKAŁY 17-20.07.2024 ( Brak wolnych miejsc)

Informacje podstawowe

Termin od: 17.07.2024
do: 20.07.2024
Czas trwania: 4 DNI
Cena: 1200 ZŁ

Program

1 dzień:

04:00 Wyjazd z Ełku – Plac Katedralny

12:00 Przyjazd do Wrocławia, Zwiedzanie Afrykarium we wrocławskim ZOO czas wolny na kawę na terenie Afrykarium, następnie spacer z pilotem po najstarszej części Wrocławia – Ostrów Tumski, a w nim m.in. Most Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta.

Przejazd do Kudowy- Zdrój.Zakwaterowanie w Kudowie Zdroju w Domu Pielgrzyma – obiadokolacja, odpoczynek.

2 dzień:

07:00 – Śniadanie,

07:30 – Przejazd do Czech.

09:00 – Skalne Miasto czyli Teplicko – Adsparskie Skały to dwa rezerwaty przyrody położone w północnych. Czechach w pobliżu Kotliny Kłodzkiej, zwiedzanie Adrspach z przewodnikiem miejscowym.

15:30 – Przejazd do Kudowy Zdrój, kaplica czaszek, spacer po pięknym Parku Zdrojowym.

18:00 – Obiadokolacja, czas wolny (dla chętnych Msza Święta o godz 19:00 w Kościele Miłosierdzia Bożego )

21:00 – Odpoczynek.

3 dzień

07:00 – Msza Św dla chętnych w Kaplicy.

07:30 – Śniadanie.

08:00 – Przejazd do Pragi, całodzienny pobyt w Pradze, zwiedzenie najpiękniejszych zabytków Starego Miasta z przewodnikiem.

18:00 – Droga powrotna do Kudowy Zdrój.

19:30 – Obiadokolacja, odpoczynek.

4 dzień

07:00 – Śniadanie.

08:30 – Przejazd do Błędnych Skał zwiedzanie z przewodnikiem.

13:30 – Droga powrotna, w drodze obiad w restauracji.

22:30 – Przyjazd.

Wrocław to historia, poprzez miejsca takie jak Ostrów Tumski związana z początkami polskiej państwowości. Turystyczną atrakcyjność podnosi duża ilość zachowanych zabytkowych budynków. Do tego miejsce zyskuje urok dzięki temu, iż jest położone na licznych wyspach, pocięte dopływami Odry – bywało nawet nazywane Wenecją Północy.

Wambierzyce – obecna bazylika stoi na wzgórzu gdzie w XII w w niszy wysokiego drzewa umieszczono figurkę Matki Bożej. Według kronik w 1218 r. ociemniały Jan z Raszewa odzyskał w tym miejscu wzrok. Po tym wydarzeniu do Wambierzyc zaczęło podróżować wielu pielgrzymów Wypraszając łaski. ..Wkrótce w tym miejscu powstał kościół drewniany a w póżniejszym okresie murowany. W 1936 r, papież Pius XI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.

Skalne miasto Adršpašské skály charakteryzuje się niezwykłym zagęszczeniem skalnych wież, jarów, wąskich przejść, skalnych ścian itp. Siły przyrody nadały skałom z piaskowca najrozmaitsze kształty, które dzięki ludzkiej wyobraźni zyskały romantyczne nazwy, takie jak Kochankowie (Milenci), Dzban (Džbán), Starosta i Starościna (Starosta a Starostová), Głowa cukru (Homole cukru) itp. Na rzeczce Metuji, która przepływa przez górną część wąwozu Vlčí rokle, stworzono małe Adršpašskie jeziorko.

Kudowa Zdrój – jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce na Ziemi Kłodzkiej. Kusi 8 żródłami wód mineralnych wraz lokalnym klimatem i specyficzna atmosferą. Sercem Kudowy jest Zdrojowy Park założony w XVIII w.

Świadczenia

przejazd autokarem klasy turystyczne
noclegi w Domu Pielgrzyma
opieka pilota
przewodnik miejscowy
ubezpieczenie
wyżywienie wg programu
bilety wstępu

Uwagi

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.